Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Nejhorší snímky »Džambulky« Ivety Bartošové (†48): Plavky naruby, modřiny i trapasy na jevišti!

/
 • Iveta Bartošová si mnohokrát sáhla na dno
  9. dubna 2021 ● 18:15

  8. dubna by zpěvačka Iveta Bartošová, jíž se bez nadsázky a bez ironie přezdívalo česká princezna popu, slavila pětapadesáté narozeniny. Ona se však v roce 2014, v den narozenin svého manžela Josefa Rychtáře (62), rozhodla ukončit svůj život pod koly vlaku. Přestože její kariéra byla velice úspěšná, dnes si ji většina lidí vybaví spíše pro její opilecké excesy, pokusy o sebevraždu nebo pro neúspěšné vztahy. Pojďme se společně podívat na několik fotek z dob, kdy byla skutečně na dně…

 • 1.

  V depresích

  Kromě nejrůznějších závislostí se Iveta Bartošová potýkala také s depresemi. I to byl důvod, proč si několikrát sáhla na život. Poprvé se pokusila zabít po rozchodu s hercem Zdeňkem Podhůrským (62), který se současně stýkal i se svou exmanželkou a ani kvůli Ivetě na tom nehodlal nic měnit. Nešťastná pěnice se proto pokusila předávkovat léky.

   

  Poté randila s veterinářem Romanem Hankem (52), po jehož boku prožívala hodně divoký vztah. Několikrát jej vyhodila z domu, vždy se k němu ale zase vrátila. Ze smutku se pak pokusila o další sebevraždu, ve vaně si podřezala žíly. Právě Hanke ji fotil v různých, téměř až intimních chvílích. Takto ji zachytil v roce 2006 na dovolené ve chvílích, kdy jí nebylo vůbec do zpěvu.

 • 2.

  Džambulka

  Její poslední manžel jí dal jistou láskyplnou přezdívku, pro kterou se stala terčem posměchu. „Je to takové milé oslovení. Místo Ivetko jí říkám Bambulko nebo Džambulko,“ vysvětloval v roce 2013 Josef Rychtář a tvrdil, že zpěvačka se tak někdy i podepisovala. V širší společnosti se ovšem označení 'Džambulka' stalo synonymem pro nenapravitelného alkoholika… Sama zpěvačka totiž měla velice blízký vztah k alkoholu, který kombinovala s léky. Jenom zřídkakdy ji bylo možné vidět bez skleničky v ruce…

 • 3.

  Pod vlivem

  Iveta Bartošová se jenom těžko smiřovala se svou uvadající kariérou. Dáma, která v osmdesátých letech vyprodávala kulturní domy, teď měla na koncertech jenom pár oddaných fanoušků. Největším trapasem, který pak na jevišti předvedla, bylo její vystoupení v roce 2010 na předávání hudebních cen, během kterého se málem neudržela na nohou.

   

  „Tak to pusťte a hodně nahlas,“ povykovala na dýdžeje, který z CD pustil její hit Heja, Heja. Marné pokusy o playback i o tanec byly ale spíš dost žalostné. Společensky unavená zpěvačka se snažila o jakési taneční kreace, ale nebýt tanečníka, který jí vždy ze dřepu pomohl na nohy, a dýdžejského pultu za jejími zády, o který se neustále opírala, asi by se na zemi válela jak pytel brambor. Později prohlásila, že na vině bylo pódium. Nebyla na něj zvyklá.

 • 4.

  Únos, nebo záchrana?

  Když ji v červenci 2013 údajně zachraňoval samozvaný ochránce týraných žen Zdeněk Macura (46), ukázala se na veřejnosti v neskutečně zbědovaném stavu. Na sobě měla vytahané modré tričko, pod kterým se jí dosti nelichotivě rýsovala ňadra bez podprsenky, a v teplákách, co měly už také své nejlepší časy dávno za sebou. Macura ji navíc táhl k autu jako kus hadru a ona apaticky ťapala za ním… Společně odjeli do Itálie.

 • 5.

  Na pláži

  Josef Rychtář tehdy označil Macuru za únosce a pro Ivetu si do Itálie osobně dojel, aby ji zase odvezl zpět domů, do Uhříněvsi. Šílené putování Bartošové a Macury sledovala celá republika a všechny tehdy pobavila či spíše šokovala fotografie, kterou chtěl Macura dokázat, že je Iveta na svém pozoruhodném výletě šťastná. Ležela na ní na pláži, na písku, a patrně tvrdě spala. Na sobě měla plavky, které vypadaly, jako kdyby si jejich spodní díl oblékla naruby. Poměrně nepřehlédnutelným způsobem z kalhotek totiž čouhala cedulka…

 • 6.

  Modřiny v Bohnicích

  Zpěvačka si několikrát prošla nejrůznějšími léčebnami, v nichž se snažila bojovat se svými démony. Někdy byla za zdmi psychiatrické kliniky vyfocena novináři, jindy snímky z nemocnice zveřejňovali její nejbližší. Tedy Josef Rychtář. Když se ale rozhodl všem ukázat, jak to vypadá v psychiatrické léčebně, v níž ležela Iveta Bartošová, ve špinavé místnosti v Bohnicích, málokdo se dokázal soustředit na navlhlé zdi okolo pěnice. Bartošová byla totiž samá modřina a působila neskutečně zbědovaně… „Primářka v Thomayerově nemocnici rozhodla, že Ivetu převezou na psychiatrii do Bohnic. Učinila tak bez mého souhlasu a proti vůli Ivetky,“ zlobil se tenkrát nešťastný vdovec.

 • 7.

  Česká hvězda

  Iveta Bartošová neúmyslně pobavila své fanoušky také během galavečera Česká hvězda 2012, kde převzala od Janise Sidovského (53) se slzami v očích cenu za návrat, rozechvělým hlasem poděkovala, a dokonce zazpívala. Tedy na playback a vsedě, pročež všem ukázala svoje kalhotky. Na vysokých podpatcích se navíc kymácela, jako kdyby na nich najednou přestala umět chodit, a úsměv vyvolal i její podivný kokrhél na hlavě, co měl do společenského účesu hodně daleko. Vylézt na pódium jí museli pomoc nejen Rychtář, ale také moderátor večera Jan Rosák (73). Aby měla Ivetka snazší cestu ze schodů dolů, boty si rovnou přede všemi sundala a šla bosky...

 • 8.

  Manžel – manažer

  V závěru života jí její tehdejší manžel Josef Rychtář dělal i manažera. V té samé době o ní vznikal pořad Iveta, na dnes již zkrachovalé TV stanici Pětka. Bartošová se tam ukázala i tak, jak ji do té doby nikdo nikdy neviděl – psychicky docela na dně, jak pláče v autě. A ze svého stavu viní právě Rychtáře, který je podle ní jenom „našňořenej hajzl“.

   

  „Já už nemůžu, ať už se to zlomí,“ žadonila v autě. „Rozhodil mě nadávkami, sprostými nadávkami. Protože nechce, abych pracovala. Jakmile se ho zbavím, tak se mi strašně uleví,“ svěřovala se dramaturgyni Martině, která jí dělala v autě společnost. Záběry sice vznikly s jejím souhlasem, ona je pak ale nakonec zakázala publikovat.

  Video
  délka: 01:04.44
  Video se připravuje ...

  Ivetin posmrtný vzkaz Pepovi! Až se ho zbavím, uleví se mi... TV Pětka, redakce Blesk.cz

 • 9.

  Poslední rozhovor

  Poslední rozhovor dala Iveta Bartošová VIP zprávám pouhý týden předtím, než se rozhodla pro sebevraždu. Obrázek, který se divákům ale naskytl, všechny pořádně vyděsil. Iveta nejenže vypadala jako kostra potažená kůží, ale znovu jí nebylo skoro rozumět, namáhavě artikulovala a působila vyčerpaně, jako pod vlivem alkoholu nebo snad drog.

   

  Prohlašovala ale, že jsou to následky lednové operace zubů, kvůli které má i po třech měsících ztuhlé svaly na obličeji. Svěřila se také, že se uzavřela před světem a bojí se sama vycházet z domu. „Já můžu ven jenom s Pepou…“ dostala ze sebe smutně a vůbec při tom nevypadala jak šťastná žena, co se před časem vdala za muže svého života...

 • 10.

  Galerie

  Na další nepříliš lichotivé snímky, které dokumentují postupný zpěvaččin úpadek, se můžete podívat do naší galerie.

  VIDEO: Pro Ivetu přijela záchranka

  Video
  délka: 01:38.51
  Video se připravuje ...

  Pro Ivetu přijela záchranka Zdeněk Macura

  Fotogalerie
  76 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 52

Břetislav Hegr: Naprosto souhlasím, Iveta byla velký romantik, naivka a důvěřivka. Celé to okolo ní bylo smutné, potřebovala pomoc a tu jí okolí neposkytlo. Nesnáším toho, nechci psát titul, Novotného, ještě se k tomu přizná v médiích.

(21. 09. 2021 09:47)

paralenka: Co na tom nechápete?! Byl to právě bulvárník Novotný, který se sám chlubil, že ji uštval k smrti! Buď máte krátkou paměť nebo divný vkus - tohle není slušný chlap, ale paskvil na mužského, sorry! Reprezentovat svoji městskou část rozhodně neumí, dokonce se ukázal jako práskač a šmírák pomocí kamer ve městě, vystupování řeznického psa. Možná baví stejnou sortu lidí, jako je on sám - obecní šašek, řeporyjský Pepek Vyskoč! Kdyby táta Novotný vnímal, hanba by ho za tohohle potomka fackovala. Petr Novotný byl v Olomouci brán jako slušný chlap, posléze jako Fešák, který tak trochu přispěl ke slávě našeho města, stejně jako jiní, kteří se prosadili - Maciuchová, Kanyza, hlavně po/válečná generace, ale jeho netáhlo má jen nevymáchanou hu*bu, nic jiného neumí a odpuzuje i na pohled! A proč se k tomu vracím? Díky tomuto článku, který je naprosto nevhodný a dehonestující, bezohledný k jejím blízkým!

(11. 04. 2021 22:27)

Uživatel_5348082: Média ji dohnala k sebevraždě a nedáte jí pokoj ani po smrti.Nemáte soucit ani s Arturem,kterému nedávno zemřel i otec,jste hyeny,které se neštítí ničeho.Morální bahno je bulvár

(11. 04. 2021 12:04)

Uživatel_5517283: Ahoj, Ivetu nemůžete srovnávat s Lucií Bílou. To je jako srovnávat Karla Gotta s Kamilem Střihavkou. Prostě obě jsou úžasné, každá jinak. Jinak souhlasím se všemi reakcemi pod článkem.

(11. 04. 2021 10:34)

Mirka R.: Jste normální?! Ani po smrti ji nenecháte byt? Co kdyby jste začali psát o jejich úspěších a že jich nebylo málo. Neumíte si představit co jsou deprese,měla to vidět na očích a vy jste ji pořád otravovali. Mate na tom také svůj podíl,jak kdyby jste ji vzali za ruku spolu s Rychtářem a na ty koleje ji dovedli. Že se nestydíte! Ono se vám to ale vrátí.

(11. 04. 2021 10:14)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy