Bartošová život dobrovolně ukončila ve svých osmačtyřiceti letech 29. dubna 2014 skokem pod vlak v Praze - Uhříněvsi. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se potýkala se závislostí na alkoholu a lécích, přesto se pokoušela navázat na svou úspěšnou kariéru.

"Vypracovala se na jednu z předních zpěvaček populární hudby showbyznysu. Získala všechna prestižní ocenění té doby a stala se skutečnou hvězdou. Určitě to byl její velký talent a píle, ale také spolupráce s Ladislavem Štaidlem," uvedl producent Vaculík, který s Bartošovou spolupracoval v počátcích její kariéry i při jejím návratu na scénu v roce 1998. "Byl jsem u jejího začátku i konce," dodal u příležitosti vydání vzpomínkového alba.

Bartošová poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 v soutěži Mladá píseň v Jihlavě. Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala ve skupinách Balet a Kroky Františka Janečka. Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsala duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se na singlu prodalo přes 200 000 kusů. Na jaře 1987 začala spolupracovat s producentem Ladislavem Štaidlem.

Mezi její další hity patří Málo mě zná, Medové dny, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Útoč láskou nebo Tichá píseň. Koncem 90. let vystupovala v úspěšných muzikálech. V roce 1997 debutovala jako Adriana v Draculovi Karla Svobody, později hrála i v jeho Monte Cristovi. Zpívala také v Miss Saigon, v Bídnících, pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arku, na Slovensku účinkovala v Pomádě.

VIDEO: Ivetě Bartošové by bylo 55! Podívejte se na její poslední rozhovor!

Video
délka: 01:52.12
Video se připravuje ...

Ivetě Bartošové by bylo 55! Podívejte se na její poslední rozhovor!  FTV Prima - VIP zprávy

Fotogalerie
52 fotografií