VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU otevře brány už v pátek. Na tom, abyste si v jeho průběhu mohli užít tu pravou adventní atmosféru, pracuje rozsáhlý tým aranžérů. Stromky zdobí tradiční vánoční motivy v barvách bílé a červené. Dekorace zasněžených domů vás přenesou na náměstí kouzelného městečka, kde se právě koná vánoční trh. 

V pětadvaceti stáncích vám své výrobky nabídnou zruční řemeslnící, cukráři, pekaři, šperkaři i výrobci oblečení či doplňků. Šanci jsme dali především těm, kteří nás oslovili originálním nápadem. Stánek budou mít na jarmarku k dispozici dva až tři dny, pak se prodejci vymění. Proto i když přijdete do našeho vánočního městečka opakovaně, vždy v něm najdete něco nového.

Tradiční místo pro sváteční nákupy přímo v centru Prahy. To je obchodní dům Kotva, kde se ve 3. patře VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU koná. Pár kroků od většiny pražských památek, blízko největšího vlakového i autobusového nádraží najdete naše vánoční městečko, dostupné je metrem i tramvají. Pro ty, kteří raději jezdí po své ose, tak i autem. Abyste nebloudili, připravili jsme pro vás přehledné rady a tipy

Dorazte na slavnostní otevření

Sice se jarmark rozběhne už pátek ráno v 9:00, ale samotné slavnostní zahájení se odehraje večer. Ve 3. patře OD Kotva od 17:30. Zahájí ho Lucie Bílá, moderovat bude Zuzana Bubílková a vystoupí Laďa Kerndl. Můžete si nakoupit originální dárky a pak si třeba s kuponem z pátečního Blesku dojít před Kotvu na skvělý svařák. 

 

Za Ježíškem Blesku pojedu…

…MHD

Od východu ze stanice metra linky B Náměstí Republiky je to ke vchodu do OD Kotva pouhých 100 metrů. Přijet můžete i tramvají, a to čísly 6, 8, 15, 26, a autobusem číslo 207. A to buď na zastávku Náměstí Republiky, nebo Dlouhá třída.

…autem

Zaparkovat svůj vůz můžete v podzemním parkovišti přímo v OD Kotva. Kapacita je zhruba 350 míst. Hodina parkování vyjde na 50 Kč. Zvažte i možnost využít P+R parkoviště na okraji metropole a do centra se dopravit metrem. Třeba z konečné linky B Černý Most vám to bude trvat 18 minut, ze Zličína 23 minut.

…vlakem

Z Masarykova nádraží dojdete do Kotvy pohodlně pěšky, je to jen 350 metrů ulicí v Celnici a přes Náměstí Republiky. Z Hlavního nádraží jsou to pak na Náměstí Republiky jen dvě zastávky tramvají.

…autobusem

Pokud vás autobus doveze na nádraží Praha-Florenc, nejpohodlnější pro vás bude jet jednu stanici trasou metra B na Náměstí Republiky. Nebo pěšky, procházkou se k OD Kotva dostanete zhruba za 15 minut. 

Přihlaste se na workshopy pro dospělé. Naučí vás vyrábět adventní věnce

Chcete si vánočně vyzdobit byt přesně podle svého vkusu? Závidíte všem, kteří umí zabalit dárky úhledně jako profesionálové? Naučíme nás to! Přihlaste se na workshopy, které se budou konat vždy v neděli. Na každém bude jen deset účastníků, takže se vám budou moci instruktoři věnovat. Vázat adventní věnce a další dekorace se naučíte 1. 12., triky, jak zabalit dárky, na vás čekají 8. 12. Ozdoby na stromek si namalujete 15. 12. Termíny a přihlášky najdete na www.blesk.cz/jarmark

Na co se můžete těšit?

Ježíškova pošta

Pošlete z VÁNOČNÍHO JARMARKU BLESKU dopis Ježíškovi. Budeme mít pro vás přichystaný speciální dopisní papír, obálku, razítko i speciální Ježíškovu schránku. Na každé dítě, které dopis pošle, čeká drobný dárek.

Dárek za dárek

Vyberte si se svým potomkem překvapení pod naším vánočním stromem. Jak na to? Přineste do Ježíškovy kanceláře na VÁNOČ- NÍM JARMARKU BLESKU nově koupený dárek v minimální hodnotě 100 Kč. Ježíškovy pomocnice vám ho pomohou zabalit. Vyměnit ho můžete za jiný dárek pod stromkem. Čeká na vás i 50 větších a hodnotnějších cen z hračkářství Kid- Town.cz a spousta dalších překvapení. Každý, kdo si bude chtít vzít dáreček, musí zazvonit na andělské zvonění. 

Víkendová zábava pro děti Divadélko (vždy v sobotu)

Dílničky pro děti (sobota a neděle)

Workshopy pro dospělé (neděle)

Povídání o Vánocích + praktické ukázky vánočních zvyků (každou sobotu)

Program prvního víkendu

Pátek

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

Ve 25 stáncích nabídnou své výrobky první prodejci

Na děti čeká Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky

Sobota

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

10:00 až 18:00 – děti si budou moci vyzkoušet zručnost v dílničkách VÁNOČNÍ- HO JARMARKU BLESKU, vyrobí si vánoční přání, vločky či andílky nebo betlém ze Sluníčka a Mateřídoušky

15:00 až 16:00 – pohádka pro děti Ať žijí strašidla, Metropolitní divadlo

17:00 až 17:30 – Povídání o Vánocích nebude chybět Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky

10:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 – Kreativní dílny s Kroužky.cz pro velké i malé, vyrobíte si např. lampičku ze zavařovačky s vánočním motivem, adventní věnec z organzy, hravé kolíčky s vánočním motivem 

Neděle

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

10:00 až 18:00 – děti si budou moci vyzkoušet zručnost v dílničkách VÁNOČNÍ- HO JARMARKU BLESKU, vyrobí si vánoční přání, vločky či andílky nebo betlém ze Sluníčka a Mateřídoušky

10:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 – Kreativní dílny s Kroužky.cz pro velké i malé, vyrobíte si např. hvězdičku – vánoční ozdobu, podložku z fi lcu, misku z provázků, tašku s vánočním motivem pomocí tupování

10:30 až 12:00 a 13:30 až 15:00 a 16:30 až 18:00 – workshopy pro dospělé, adventní věnce a vánoční dekorace s Bleskem pro ženy na děti čeká Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky. 

Aktuální program si prohlédněte na jarmark.blesk.cz!

Fotogalerie
6 fotografií