Stejná práce, jiná firma

Baví vás vaše práce. Obor, který jste si zvolili již na studiích, vás naplňuje a máte za sebou několik pracovních úspěchů. Máte rádi, když jsou za vámi vaše dobré výsledky znát. Co je tedy tím problémem? Zkuste se zamyslet. Nevyčerpává vás spíše pracovní kolektiv či některý z vašich nadřízených? Firma, pro kterou pracujete, vás nedostatečně oceňuje? Zkuste se tedy zamyslet nad možností, že svou kariéru budete budovat někde jinde.

Stereotyp

Stereotyp je strašákem každého z nás. V práci jste možná zajeli do činností nebo rolí, ve kterých jste dobří, ve skutečnosti vás ale moc neuspokojují. V dnešní době je nabídek práce více než samotné poptávky. Neztrácejte tedy čas a začněte hledat.
Jestli se v práci necítíte jako ryba ve vodě, jen prostá změna firmy vám nepomůže. Přemýšlejte spíše nad změnou kariéry.

Má to smysl?

Taky jste se někdy zamýšleli nad tím, zda má vaše práce smysl? Budete překvapeni, ale tyto myšlenky napadají zaměstnance napříč všemi povoláními. Takové myšlenky občas přepadnou i třeba doktory.
Pocit užitečnosti přitom nemusí nijak souviset s výsledky. Poohlédněte se na trhu a vytipujte si firmy, jejichž produkty nebo činnost byste s radostí a čistým svědomím reprezentovali. Odpovězte na jejich inzeráty nebo se jim ozvěte, že byste pro ně rádi pracovali. Dejte svým známým vědět, o jakou práci stojíte, časem se infiltrujete do nových profesních kruhů a snáze se dozvíte o nově otevřených pozicích.

Když se nedaří najít tu pravou

V tomto případě nemluvíme o hledání životní partnerky, ale o hledání životního zaměstnání. Máte za sebou zkušenosti v zajímavých firmách na pozicích, o kterých jiní tajně sní. Proč ale stále nejste spokojeni? Podívejte se pravdě do tváře: je to o vás. Ne o firmách nebo zaměstnáních, které jste dosud zastávali.

Při následování svého snu jste se zapomněli zastavit a uvědomit si, že vám životní zkušenosti a možná i vaše okolí naznačuje, že se ve skutečnosti hodíte na něco úplně jiného. Zamyslete se nad tím, co děláte ve volném čase, zeptejte se rodiny a známých, jaká práce by vám podle nich nejlépe seděla. A pak se poohlédněte po místě, na kterém se už nebudete trápit.

Nabídky práce, ale i dobré rady, které můžete v pracovním životě uplatnit, naleznete na portálech www.prace.cz a jobs.cz.