Jinde o mě nestojí

Toto si často říká spousta z vás. Máte své “jisté” místo a při představě, že obcházíte pohovory a tam vás odmítají, poleje vás horko. To s vaším sebevědomím poté pěkně zamává. Stojí to tedy za námahu? Pro mnoho lidí to vypadá tak děsivě, že se do toho ani nechtějí pouštět. Jenže ono to nemusí být tak černé. Ekonomická krize již opadla a spousta firem začíná znovu nabírat nové zaměstnance a obnovovat pozice, které byli z důsledku recese zavírány. Budete se divit, ale velké množství personalistů je nešťastných, mají tolik zajímavých pracovních postů a tak malé množství hlásících se kandidátů.

Učit se novým věcem, co když to nezvládnu?

Takovéto obavy má snad každý, kdo nastupuje do nového zaměstnání. Obzvlášť, pokud měníte nejen pracovní zaměření, ale i pracovní obor. První tři měsíce v nové práci budou nejspíš náročné kdekoliv. Ale po dalším půl roce už si nejspíš také kdekoliv zvyknete a začnete si tam připadat docela jistě.

Důležité je si uvědomit, že každý začátek je těžký a vydržet. A už vůbec nemluvíme o tom, že každá nová zkušenost a znalost se vám v budoucnu vždy stokrát zúročí. Z nové práce a nových zkušeností budete mít rozhodně větší radost a lepší pocit.

Autor: profimedia.cz

Všude je něco

Ano, tak to je svatá pravda. V každé práci bude něco, co vám dřív nebo později začne lézt na nervy. Ať je to již práce samotná, pracovní prostředí nebo lidé, kterými jste každý den obklopeni. Každý z nás má ale jiné priority a jiný žebříček hodnot. Někdy tedy neuškodí, udělat si tabulku, kde si vypíšete veškeré klady a zápory vaší práce. Poté se zamyslete, co je pro vás drobnost a co nepřekonatelný problém. Věřte, že se vám poté bude snadněji o daném zaměstnání rozhodovat.

Stejně to mám “za pár”

Tato je tou nejběžnější. Není nic jednoduššího, než si svoji stagnaci odůvodnit tím, že vás stejně za chvíli čeká důchod nebo mateřská dovolená. Pokud se jedná o pár měsíců, máte nejspíš svatou pravdu. Pokud se jedná o několik let, myslete na to, že jde o váš čas a váš život. Odejít z opravdu nepříjemné práce bývá výrazně větší výzva, než odejít z práce dobré. Nepříjemná práce vám nabourá lehce vaše sebevědomí, které je u každého pracovního pohovoru nezbytnost. Buďte si, ale jistí, že v takovém to případě vám to za změnu zaměstnání určitě stojí.

Umím to nejlépe!

Ve spoustě případů zůstávají lidé na své pozici z důvodu zodpovědnosti a pocitu, že nikdo jejich práci nebude umět udělat lépe. Tito lidé se nedokážou odprostit od pocitu nezbytnosti a v zaměstnání setrvávají, i když je práce již dávno přestala bavit nebo si v pracovním kolektivu s kolegy vůbec nerozumí. Toto je ale naprostá chyba. I taková věc, jako je zaměstnání by vás měla bavit a měli byste do ní chodit rádi. Uvědomte si, že tam trávíte většinu svého dne. A života…

Každý den nové nabídky práce: Skvělé pracovní příležitosti hledejte na ověřených portálech prace.cz a jobs.cz!