Kam bezpečně uložit své peníze?

Pokud si chcete měsíčně ukládat nějaké peníze stranou, pak můžete využít například klasický osobní účet u své banky. Má to ale hned několik nevýhod. Zhodnocení není nijak závratné a většina lidí má ten problém, že s penězi na osobním účtu kalkuluje, a to hlavně ke konci měsíce, když peníze pozvolna dochází. Další možností je spořicí účet, který u klientů stále vede. Hlavní výhoda spočívá v dostupnosti našetřených peněz. Můžete je zkrátka vybrat kdykoli potřebujete, aniž byste byli sankcionováni. Na rozdíl od termínovaného vkladu ale bývá výnosový úrok nižší a u většiny bank se reálně pohybuje kolem 0,5–1 %.

Co a je a jak funguje termínovaný vklad?

Termínovaný vklad oproti spořicímu účtu nabízí klientům větší zhodnocení peněz. V případě Banky CREDITAS mluvíme o úrokové sazbě až 3,10 % ročně. Váš vklad je navíc pojištěný, a to do výše 100 000 EUR nebo ekvivalentní částky v jiné měně. Záruku pojištění máte nejenom na svůj vklad, ale také na úroky. U Banky CREDITAS získáte také garanci, že úroková sazba zůstane stejná pro jakoukoli výši vkladu. To znamená, že úroky se po celou dobu uložení vašich peněz nijak nemění.

Lepší procento zhodnocení, ale na fixní dobu

Určitou nevýhodu termínovaných vkladů představuje pouze fixace. Na rozdíl od klasického spořicího účtu musíte bance peníze svěřit na předem domluvenou fixní dobu. Pokud byste si z jakéhokoli důvodu přáli vybrat peníze předčasně, bude vás banka sankciovat. Pokud ale peníze můžete uložit na předem stanovenou dobu a víte, že je potřebovat nebudete, zhodnocení bude víc než zajímavé.

Využijte kalkulačku a ihned uvidíte, kolik vyděláte

Chcete přesně vědět, jak se vám peníze uložené na termínovaném vkladu zúročí? Pak se podívejte na stránky ryze české Banky CREDITAS. Díky šikovné kalkulačce ihned uvidíte, kolik při měsíčním spoření vyděláte. Můžete si také porovnat jednotlivé produkty v rámci jedné banky.