Luxusní ubytování za hubičku

Jelikož hlavní sezóna již skončila, s odlivem turistů z Chorvatska klesla i cena ubytování. Proto se právě na podzim naskytuje skvělá příležitost najít si kvalitní ubytování v Chorvatsku. Ideálně takové, které budete mít sjednané přímo s majitelem a budete mít jistotu, že všechny peníze půjdou přímo jemu.

Luxusní ubytování, které byste si v hlavní sezóně třeba ani nedopřáli, seženete na podzim za hubičku. Přičemž se můžete ubytovat i v nějakém hezkém domečku u pláže, a přesto zaplatit zlomek toho, na co by vás jeho pronájem přišel v létě.

Dovolená bez davů turistů

A když už vyrazit do Chorvatska na podzim, proč nevyrazit na nejoblíbenější chorvatský ostrov? V létě je obsypán turisty, tudíž není příležitost nasát místní kulturu a poznat místní kolorit. Zato s odlivem turistů budete mít celý ostrov Krk jen pro sebe.

  • Kromě místních obyvatel totiž jen zřídkakdy narazíte na turisty.
  • Ostrov je navíc vhodný pro každého, protože nabízí od každého trochu.
  • Buď se můžete procházet po krásných plážích, nebo se toulat městečky a zapadlými křivolakými uličkami.

A ve prospěch ostrovu Krk hraje i jeho poloha. Nachází se totiž na severu Chorvatska a vzdálenost Brno – Krk je dlouhá jen něco málo přes 600 kilometrů.

Poznejte zajímavá místa

Protože teplota moře se během října pohybuje okolo 20 °C, není koupání pro každého. To ale vůbec nevadí. Ostrov Krk totiž nabízí pestrou škálu míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Během prodlouženého víkendu se tak můžete například toulat středověkými uličkami města Vrbnik, které se nahází skalním ostrohu nad mořem a je neskutečně fotogenické.

Zavítejte do centra

Centrem Krku je i stejnojmenné městečko, které byste neměli při svých toulkách po ostrově vynechat. Nachází se v něm totiž Antické památky, například pozůstatky Venušina chrámu či městských lázní. Samozřejmě v městečku narazíte také na katedrály, baziliky a v neposlední řadě i na městské hradby.

Navštivte netradiční bar

V centru Krku se nachází také jeden netradiční bar, který také stojí za návštěvu. Jmenuje se Volsonis a z části se nachází v podzemí. Díky tomu nabízí nezapomenutelný zážitek. V případě, že trpíte klaustrofobií a návštěva podzemí není zrovna vaše oblíbená aktivita, můžete navštívit zahradu, která k baru patří a kde se dá také posedět a vychutnat sklenka něčeho dobrého.

Jaké počasí očekávat?

Jak jsme již zmínili, teplota moře nebude vhodná pro každého, zato teplota vzduchu se i během podzimních měsíců pohybuje od 18 °C do 21 °C. Do kufru si tak ženy mohou s klidem přibalit své oblíbené dámské šaty nebo si k této příležitosti koupit i nějaké nové. A pánové by neměli zapomínat na kraťasy.

Buďte v obraze a vychutnejte si víkend na maximum

Až se na ostrov Krk vydáte, stojí za zvážení instalace oficiální aplikace ostrova, která je plná praktických tipů a triků a provede vás historií ostrova. Pokud se s ní vydáte na procházky centrem, rozhodně se vám nestane, že byste zajímavé stavby a uličky minuli bez povšimnutí. Aplikace vás totiž na veškeré zajímavosti upozorní.

Rozmazlete se a vyrazte během října na prodloužený víkend do Chorvatska. Cesta vám zabere pár hodin v autě nebo se na místo můžete dopravit i vlakem. Načerpáte energii, užijete si teplého podnebí, poznáte nová místa a díky tomu, že již není hlavní sezóna, ušetříte i za ubytování.