Zaměstnanci letecké společnosti Air New Zealand nechali v úterý během letu NZ424 na letišti ve Wellingtonu vyvést z letadla ženu, která prý odmítla respektovat pokyny posádky a nezhlédla bezpečnostní video. Rozjetý stroj se musel vrátit zpět, kde si neukázněnou cestující strážníci převzali.

Samotná pasažérka z této události obviňuje právě leteckou společnost a tvrdí, že Air New Zealand údajně vyrobila krátké instruktážní bezpečnostní video, které bylo povinné zhlédnout. A měla by pasažéry upozornit, že pokud tak neučiní, budou muset letadlo opustit. Nebyl to ovšem jediný přestupek, kterého se žena dopustila. Rovněž používala mobilní telefon, což je během rozjezdu a vzletu v letadle zakázáno.

Společnost Air New Zealand se minulý rok objevila v hlavních titulcích médií, když nechala zhotovit otřesné instruktážní video, v němž novozélandští umělci rappovali o tom jak se připravit na nehodu. Novozélandský předseda vlády Shane Jones označil film za trapný. Prý trivializuje dopravní bezpečnost. Necelý půlrok po zveřejnění společnost video stáhla.