Jan Veselý pochází z Česka, ale přibližně čtyři roky žije ve skotském městě Motherwell. Svou cestu plánuje započít u majáku Duncansby Head ve Skotsku a poté se vydat směrem na jih až na vyhlídku Lizard Point v anglickém Cornwallu, na opačném konci Británie.

Bláznivý nápad dostal poté, co se doslechl o podobné cestě jiného dobrodruha. "Poslouchal jsem rádio a zaslechl jsem, že někdo to ujel na kole a napadlo mě, proč neudělám něco podobného? Jsem z toho nadšený a velmi se těším," prozradil britskému deníku Daily Record.

O Janovi informují i další britská média, jeho cesta má totiž dobročinný důvod. Čech chce totiž svou cestou vybrat peníze pro nemocné děti. "Mám přátele, jejichž děti v té nemocnici skončily, takže tohle dělám pro ně. Chtěl bych jim pomoci, tak jako tam pomohli mým kamarádům," vysvětlil.

Jan plánuje na cestu vyrazit 1. června a pochod chce zvládnout během 45 dní. Mladý muž se do té doby poctivě připravuje v kopcovitém Skotsku. Po cestě bude spát ve stanu a musí se důkladně připravit i na proměnlivé anglické počasí. Pokud ale vše dopadne, příště má v plánu přejít celou Evropu. "Chci to udělat, abych pomohl nemocným dětem," píše u své sbírky na portálu JustGiving, ve které si vytyčil vybrat 10 tisíc liber (bezmála 300 tisíc korun).

 

Fotogalerie
6 fotografií