Shánět zájezd na poslední chvíli není letos jen tak. V nejpopulárnějších destinacích pomalu ubývají volná místa a váhavým nezbývá než přebírat, co zbylo.

„Vzhledem k dosavadním silným prodejům očekáváme, že nabídka last minute zájezdů do některých destinací bude výrazně omezená, a to především v hlavní sezoně, tj. o prázdninách. Jedná se především samozřejmě o ty země, které Čechy lákají nejvíce, tj. Řecko, ale i Bulharsko či Španělsko. Zákazníkům se tak často stane, že nenaleznou vše přesně podle svých požadavků a budou muset činit při výběru kompromisy,“ popisuje Petr Šatný z CK Alexandria.

„Došlo k tomu, že některé hotely se do last minute nabídek vůbec nedostaly, protože poptávka byla opravdu velká,“ dodává i Václav Nekvapil z CK Blue Style. To se týká nejvíce rodin s dětmi, které chtějí často pobyt se stravováním all-inclusive, v rodinném pokoji a ideálně i s českými animačními programy.

Video
délka: 03:02
720p 480p 360p 240p

Navštivte Turecko! YouTube/Turkey.Home

V tradičních dovolenkových destinacích u Středozemního moře pomalu, ale jistě stoupají ceny. „Velký zájem nejen českých, ale i německých, anglických či skandinávských turistů o Španělsko drží tamní ceny stále výrazně výše. A tlak na růst cen je postupně znát i v Řecku, které letos zažívá jednu z nejúspěšnějších sezon,“ popisuje Šatný.

Podle Václava Nekvapila je letošní nabídka zájezdů na poslední chvíli specifická. A kupříkladu v Řecku stoupá počet lidí, kteří chtějí kromě pobytu v hotelu a na hotelové pláži poznávat okolí a autentickou místní kuchyni. „Oproti minulým letům vzrůstá poptávka po studiích a apartmánech, kde si mohou klienti sami vařit, nebo využívají služby místních taveren, a to zejména na řeckých ostrovech Kefalonie a Samos či na poloostrově Chalkidiki,“ doplňuje.

Kam na dovolenou?

Která dovolenková destinace je bezpečná? Expert radí, kam vyrazit:

Video
délka: 03:24
1080p 720p 360p

Která dovolenková destinace je bezpečná? Expert radí, kam vyrazit David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - WHITE SAND

Fotogalerie
29 fotografií