Češi mají ke spropitnému dobrý vztah, podle jednoho z posledních průzkumů dává při placení peníze navíc devět lidí z deseti. Většina z nich útratu zaokrouhlí a neohlíží se na procenta z útraty. Češi navíc někdy nechávají spropitné, i když nejsou spokojeni, což u cizinců není běžné.

V zahraničí se výše spropitného značně liší a někde je dokonce neslušné. To je příklad třeba Japonska, kde můžete číšníka dokonce urazit, když se mu pokusíte dát peníze navíc. V Asii obvykle postačí přátelský úsměv a poděkování, ačkoliv ve více turistických oblastech, např. v Thajsku, se místní přizpůsobují západním zvyklostem a desetiprocentním spropitným je nijak neurazíte. Na druhé straně v Americe se tuzér očekává automaticky a je velmi neslušné nenechat nic. Vzhledem k tomu, že se v USA a Kanadě dává v restauraci i při jízdě taxi navíc zhruba 15–20 % z celkové útraty, se dovolená může pořádně prodražit.

Jak se platí v dovolenkových rájích Čechů?

V Chorvatsku se velké spropitné příliš nevyžaduje a obvykle se jen zaokrouhluje. Pokud jste ale nadmíru spokojeni, nechte obsluze zhruba 10 % z celkového účtu. Někde může být poplatek zahrnut automaticky, proto si dobře prohlédněte účtenku. U taxi stačí zaokrouhlit cenu, řidiči se spropitným nepočítají.

V Itálii si rovněž pozorně prohlédněte účtenku, spropitné bude patrně většinou započítáno (položka servizio či coperto). Pokud není a jste se servisem nadmíru spokojeni, očekává se zhruba 10 %. Řidiči taxi spropitné nemusíte nechávat, ale jde o hezké gesto, zvláště pokud vám například pomůže s kufry.

Slováci obvykle účty zaokrouhlují, za výborný servis můžete dát 10 %. Za jízdu taxíkem se spropitné nedává.

V Řecku bývá součástí útraty až šestnáctiprocentní spropitné, na účtence ale tuto položku nemusíte vůbec najít. Informace bývá uvedena v menu, které by si tak hosté měli dobře prohlédnout. Další spropitné už není třeba, jen se očekává, že útratu zaokrouhlíte. Pokud není spropitné součástí útraty, můžete dát navíc zhruba 5–10 %. V taxi stačí zaokrouhlit na celá eura.

V arabských zemích počítejte „bakšiš“ za součást místní kultury. V restauraci i taxíku byste v případě spokojenosti měli dát spropitné přibližně 10 %. Tuzér se dává diskrétně, abyste neurazili obsluhu.

Jak je to se spropitným jinde po světě?

Austrálie a Nový Zéland – v restauraci 10–15 %, v taxi zaokrouhlit útratu

Belgie a Nizozemsko – v restauraci nic, v taxi zaokrouhlit na celá eura

Bulharsko – v restauraci i v taxi přibližně 10 %

Brazílie – v restauraci nic, v taxi zaokrouhlit útratu

Čína a Japonsko – spropitné se nedává ani v restauraci, ani v taxi

Francie – v restauraci je obvykle spropitné součástí útraty (cca 10 %), v taxi se dává 10 %

Indie – v restauraci 10 %, v taxi zaokrouhlit útratu

Jihoafrická republika – v restauraci 10–12,5 %, v taxi zaokrouhlit útratu

Jihovýchodní Asie – v restauraci spropitné není vyžadováno a v případě spokojenosti postačí (i taxikáři) menší obnos

Maďarsko – v restauraci zhruba 10–15 %, v taxi přibližně 10 %

Mexiko – v restauraci 10 %, za jízdu v taxi nic

Německo a Rakousko – v restauraci obvykle 10 %, v taxi stačí zaokrouhlit útratu 

Skandinávie – spropitné je obvykle zahrnuto v ceně, za jízdu v taxi nic

Španělsko a Portugalsko – v restauraci 10–12,5 %, v taxi zaokrouhlit útratu

Velká Británie – spropitné může být zahrnuto v ceně (jinak 10–15 %), taxi stačí zaokrouhlit na celé libry

 

Video: Češi si dopřávají, za dovolenou dají i několik výplat. Jak se cestování změnilo?

Video
délka: 02:33
1080p 720p 360p

Češi si dopřávají, za dovolenou dají i několik výplat. Jak se cestování změnilo? David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - WHITE SAND

Video: „Jsme nároční, milujeme moře a jídlo,“ říká šéf cestovky o Češích na dovolené.

Video
délka: 02:07
1080p 720p 360p

„Jsme nároční, milujeme moře a jídlo,“ říká šéf cestovky o Češích na dovolené. David Budai, Petr Soukup, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz / Stephane Sarrazin - SHERPA DREAM