Události v politice se na úrovni služeb Turecké riviéry nikterak neprojevily, a ta se tak stává žhavým tipem na opravdu skvělou a klidnou dovolenou. Zatímco v minulých letech sem mířily miliony turistů z celého světa, v těchto dnech je situace o poznání klidnější. „Tradiční destinace na Turecké riviéře, jako je Alanya, Kemer nebo Belek, jsou na zlomku svých kapacit a snaží se přilákat turisty zpět. Ať už příznivou cenou, nebo doprovodnými akcemi v ulicích. Obecně jsou zde návštěvníci z ciziny mimořádně vítáni a považováni,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

TEPLÉ MOŘE, ROZLEHLÉ PLÁŽE

Historie Antalye, která je dnes největším centrem Turecké riviéry, sahá až do roku 150 před naším letopočtem a vzhledem k takto dalekosáhlým dějinám je město plné historických památek. Většina lidí sem ale přichází za báječným koupáním ve vyhřátém Středozemním moři, za lenošením na nekonečných písečných plážích a prozkoumáváním okolní přírody i nedalekých hor.

DOKONALÉ TURECKÉ LÁZNĚ

Dovolená je i o relaxaci a skvělou příležitostí jsou tradiční turecké parní lázně neboli hamam. Při vstupu dostanete ručník k ovázání kolem beder a trepky ze dřeva. Z převlékárny přejdete do vlastní parní lázně (harare), která je plná horkého vlhkého vzduchu. U umývadel se důkladně umyjete a opláchnete vodou nalévanou z velkých naběraček. Na teplé mramorové lavici se poté čtvrt hodinky odpočívá v horkém a vodními parami nasyceném vzduchu. V další etapě se odevzdáte do péče lázeňského mistra, který vás nejdříve namydlí, pak opláchne a nakonec celé tělo vydrhne hrubou žínkou z kozí srsti. Následuje masáž s postupným protahováním končetin a promasírováním svalů. Po závěrečném omytí a zahalení do ručníku následuje odchod do odpočívárny, kde se nabízí vynikající turecký čaj. Hamam je nejlepší absolvovat na začátku dovolené, protože vyčištěná kůže se lépe a zdravěji opaluje.

TIP NA HOTEL:

Magic Life  Waterworld 5*

Rozsáhlý hotelový resort s kompletním zázemím pro prožití ideální dovolené je na klidném místě oblíbeného letoviska Belek a v areálu se nachází i několik vodních ploch se skluzavkami a tobogany. Je zde i mnoho klidových a relaxačních zón, takže si na své přijdou i senioři a zamilované páry.

Fotogalerie
4 fotografie