Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Kam na vánoční trhy? 9 tipů na netradiční zážitky!

/
 • Netradiční vánočních trhy v Evropě
  30. listopadu 2016 ● 17:05

  S blížícími se Vánocemi se evropská města proměňují v pohádkové zimní ráje, náměstí zaplavují stánky s lokálními produkty, rozmanitými vánočnímí dárky i předměty řemeslné výroby. V každém regionu čekají jiné speciality a nápoje. Ne všechny vánoční trhy nabízejí tu samou atmosféru. Ve spolupráci s hotelovým vyhledávačem trivago.cz jsem pro vás sestavili seznam 9 vánočních trhů, které jsou nejen kouzelné, ale také neobyčejné. Zažijte vánoční atmosféru za polárním kruhem, pod zemí či na vodě.

 • 1.

  Plovoucí adventní trhy – Vilshofen an der Donau, Německo

  Doslova za humny, nedaleko Pasova, se v bavorském městečku Vilshofen již od roku 2006 konají “plovoucí” adventní trhy. Vánoční stánky s dobrotami zde najdete na palubě parníku i na náplavce, kde pak stojí čtyřmi tisíci světýlky a více než 1 500 vánočními kouličkami ozdobený stromek. Pohled z druhého břehu je opravdu kouzelný. Trhy se zde konají pouze první 3 adventní víkendy.

  Plovoucí adventní trhy – Vilshofen an der Donau, Německo
  Autor: Weihnachtsmarkt Vilshofen/Trivago
 • 2.

  Vánoce v zábavním parku Tivoli Gardens – Kodaň, Dánsko

  Tivoli Gardens, postavený v roce 1843 v centru dánské metropole, patří k nejstarším zábavním parkům na světě. Každý rok touto dobou se park promění v ráj pro milovníky vánoční atmosféry. Užijte si světelnou show u jezera v čínské čtvrti pod horskou dráhou Demon, ohňostroje (25. – 26. 12. a 29. 31.12.) či již tradiční vystoupení sboru “Lucia Parade”, který prochází parkem a zpívá také nádhernou píseň Santa Lucia.
  Vánoce v zábavním parku Tivoli Gardens – Kodaň, Dánsko
  Autor: Banco de imágenes Tivoli/Trivago
 • 3.

  Santova vesnička na polárním kruhu – Rovaniemi, Finsko

  Kde jinde zažít vánoční atmosféru než v rodné vesničce Santa Clause? Ta se nachází 8 km severně od finského Rovaniemi a prochází jí v podobě čáry na zemi polární kruh. Můžete se zde osobně setkat se Santou, k němuž vás ochotně dovedou elfové, a sdělit mu svá přání. Nebo si vychutnejte zasněženou zimní krajinu vyzdobenou vánočními světýlky ze sobího spřežení.
  Santova vesnička na polárním kruhu – Rovaniemi, Finsko
  Autor: Rovaniemi Tourism and Marketing Ltd/Trivago
 • 4.

  Podzemní vánoční trhy – Valkenburg aan de Geul, Holandsko

  Valkenburg je nejzajímavějším místem Holandska, které můžete o Vánocích navštívit. Najdete zde totiž rovnou dva podzemní adventní trhy: Gemeentegrot (“obecní jeskyně”) – největší, nejstarší a nejnavštěvovanější podzemní vánoční trh v Evropě na dně známého Caubergu; a Fluweelengrot (“sametová jeskyně”). Letos si kouzelně vyzdobené jeskyně můžete za doprovodu vánoční hudby projít od 18. listopadu do 23. prosince.
  Podzemní vánoční trhy – Valkenburg aan de Geul, Holandsko
  Autor: Gemeentegrot markt/Trivago
 • 5.

  Trhy na středověkém hradě - Tiffauges, Francie

  Hrad Tiffauges se nachází ve Francii a jeho historie se váže ke středověku a neslavně proslulému baronu de Rais, Modrovousovi. O Vánocích se však promění v pohádkové místo s 50 stánky nabízejícími lokální produkty a výrobky uměleckých řemesel. Zasněžený borovicový les dotváří atmosféru při vánočním průvodu “Marché de Noël” a pokud se chcete cítit jako opravdový šlechtic či královna, podívejte se na svět s koňského hřbetu. Na malé princezny a princátka tu čekají poníci.
  Trhy na středověkém hradě - Tiffauges, Francie
  Autor: David Fugère/Trivago
 • 6.

  Vánoční trhy na vlakovém nádraží – Curych, Švýcarsko

  V hlavním městě Švýcarska na vás čeká největší zastřešený adventní trh v Evropě – Christkindlmark. Najdete jej na hlavním nádraží a jeho dominantou je vánoční strom ozdobený více než 7 000 křišťálovými figurkami od Swarowski. Další zajímavostí, která doprovází trhy, je vánoční světelná show promítaná přímo na fasádu hlavního vestibulu nádraží.
  Vánoční trhy na vlakovém nádraží – Curych, Švýcarsko
  Autor: Christkindlimarkt/Trivago
 • 7.

  Vánoční trhy v zábavním parku Liseberg - Göteborg, Švédsko

  V druhém největším švédském městě Göteborg se oblíbené vánoční trhy konají ve známém zábavním parku. Liseberg je osvícen téměř 5 miliony světýlky a každý rok sem zavítá přes půl milionu návštěvníků. Kromě velkého výběru vánočních dárků, které nabízí 80 stánků a obchůdků, si můžete zabruslit na kluzišti, projet se na ruském kole či řetízkovém kolotoči. Na nejmenší tu čekají nejen atrakce (například cesta lodičkou do kouzelného světa plného králíčků), ale také Santův domek. Letošní představení na ledě je baletní pohádková inscenace Louskáček.
  Vánoční trhy v zábavním parku Liseberg - Göteborg, Švédsko
  Autor: Liseberg Julmarknad/Trivago
 • 8.

  Adventní trhy v soutězce pod viaduktem - Ravennaschlucht, Německo

  Vánoční vesnička tvořená dřevěnými stánky se nachází v soutězce v magickém Černém lese. Více než 40 vystavovatelů nabízí místní speciality i ručně vyráběné umělecké předměty za kouzelného hudebního doprovodu pod osvětleným železničním viaduktem.
  Adventní trhy v soutězce pod viaduktem - Ravennaschlucht, Německo
  Autor: Hochschwarzwald Tourismus GmbH/Trivago
 • 9.

  Trhy ve čtvrti červených luceren - Hamburk, Německo

  V „Benátkách severu“, německém Hamburku, najdeme bez pochyb jeden z nejzvláštnějších vánočních trhů. Nachází se na slavném bulváru Reeperbahn, který je proslavený bujarým nočním životem. Název Santa Pauli je kombinací “Santa Clause” a čtvrti St. Pauli. Společně s tradičními vánočními dárky zde mohou návštěvníci zakoupit také dárky pro dospělé. S dětmi se pak raději vyhněte stanu se striptýzem.
  Trhy ve čtvrti červených luceren - Hamburk, Německo
  Autor: Santa Pauli/Trivago
 • 10.

  Další tipy na výlety

  Fotogalerie
  30 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

arne127: Vy jste snad poťaný.Co mě je do ciziny.Mě zajímají zde v Česku.Vy si jeďte třeba na severní pól.

(01. 12. 2016 10:20)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy