30. květen 2020
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Vánoce v Dolním Rakousku: Největší strom, středověké trhy i vinné sklípky

/
 • Vánoce v Dolním Rakousku: Největší strom, středověké trhy i vinné sklípky
  24. listopadu 2016 ● 18:16

  Advent je za dveřmi a s ním i vánoční trhy. Čas svařáků, klobásek, stromků, stánků na náměstích a dětské radosti. Kromě výletu s rodinou do méně známých končin nám trhy nabízí i možnost nakoupit dárky, které běžně neseženete. Kam zajet a co nakoupit u našich sousedů v Dolním Rakousku? Blesk poradí.

 • 1.

  Advent v soutěsce Johannesbachklamm

  8. až 11. prosince, denně od 14:00

  Působivé osvětlení, umělečtí řemeslníci, kteří zde dokazují svůj um, spousta prodejních stánků s vánočním dárkovým zbožím, nápoje na zahřátí a tradiční jídla, to vše na vás čeká v soutěsce Johannesbachklamm. Oblíbenou atrakcí je »největší vánoční strom Rakouska«.

  Advent v soutěsce Johannesbachklamm

 • 2.

  Kovářské Vánoce v obci Ybbsitz

  17. a 18. prosince, sobota 10:00 až 19:00, neděle 10:00 až 18:00

  Nejzvláštnější adventní trhy v Dolním Rakousku najdete v obci Ybbsitz. Při Kovářských Vánocích se staré řemeslné umění probouzí k novému životu. V unikátním prostředí historického tržiště a na cestě ke kovářské třídě Schmiedemeile předvádějí řemeslníci staré i nové techniky řemesel.

  Kovářské Vánoce v obci Ybbsitz

 • 3.

  Adventní zázrak v Kittenbergerových zážitkových zahradách

  2. listopadu až 22. prosince, denně 10:00 až 19:00

  Již za bílého dne se můžete v adventně vyzdobených ukázkových zahradách v obci Schiltern bei Langenlois vydat na objevnou cestu pohádkovou krajinou Kittenbergerových zážitkových zahrad. Ty se k večeru vždy rozzáří 200 000 okouzlujícími hvězdami.

  Adventní zázrak v Kittenbergerových zážitkových zahradách

 • 4.

  Adventní trhy v nejdelší sklepní uličce Evropy v Hadres

  3. a 4. prosince, 10. a 11. prosince, vždy od 13:00

  Milujete dobré víno a vynikající domácí jídlo? Adventní trh v obci Hadres je přesně pro vás! Na programu jsou i hudební představení, čtení básní a pestrý program pro děti. V celém regionu Weinviertler probíhají během adventu speciální nabídky na víkendové pobyty spojené s tradičními pochoutkami.

  Adventní trhy v nejdelší sklepní uličce Evropy v Hadres

 • 5.

  Advent na náměstí Rathausplatz St. Pölten

  25. listopadu až 23. prosince,

  Po-Út: 16:00 až 21:00,

  Pá, Ne a svátky: 13:00 až 21:00,

  So: 10:00 až 21:00

  Staré zvyky a tradice, lahůdky a pestrý program pro děti čeká návštěvníky tradičních vánočních trhů u radnice v městě St. Pölten kousek od Znojma. Těšit se můžete na celou řadu kulturních akcí a vánočních zvyků jako je návštěva Mikuláše nebo průvod Perchtů.

  Advent na náměstí Rathausplatz St. Pölten

   

 • 6.

  Adventní trhy v kartouze Gaming

  3. až 11. prosince,

  Po-Pá od 13 hod

  So, Ne od 10 hod

  Kartouzský klášter Gaming vytváří jedinečné kulisy pro působivou výstavu uměleckých řemesel, svátečních umělců, dárkových předmětů od lokálních výrobců a také farmářský trh. Tvořivá odpoledne pro děti, různá představení a čtení zajistí tu správnou předvánoční náladu.

  Adventní trhy v kartouze Gaming

 • 7.

  Advent v Grafeneggu

  8. až 11. prosince, 10-19 hod

  Advent v Grafeneggu patří k největším a nejtradičnějším vánočním trhům v Dolním Rakousku. Na zámku vás očekává více než sto padesát vystavovatelů s kvalitními uměleckými výrobky a ve vánočně osvětleném zámeckém parku budete moci ochutnat místní kulinářské pochoutky.

  Advent v Grafeneggu
  Fotogalerie
  9 fotografií

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy