29. květen 2020
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Kam v Evropě na víkend s dětmi? Za Harry Potterem, nebo do Legolandu.

/
 • Dětem je potřeba přizpůsobit program...
  Dětem je potřeba přizpůsobit program... (archiv firem)
  5. března 2016 ● 10:00

  Vezměte děti do nejlepších zábavních parků a atrakcí v Evropě. Čeká na vás Legoland v Berlíně, horská dráha v kodaňském parku Tivoli, svět Harryho Pottera v Paříži a Prátr ve Vídni.

 • 1.

  Berlín: Do světa lega

  s

   

  Vydejte se do světa fantazie a hry, kde si nejmenší mohou postavit své vlastní závodní vozy, se kterými budou soutěžit proti dětem z celého světa. Zahrají si i na Ninja bojovníky v laserovém bludišti.

   

  Odpočinou si ve 4D kině, kde ožijí lego postavičky, které je přenesou přímo do děje filmu. A možná bude i neobyčejně pršet či sněžit! V každém dětském pokoji se najde alespoň jedna stavebnice Lega, ale 5 milionů lego kostiček by se do vašeho domova jistě nevešlo. Tady je uvidíte sestavené do důmyslných staveb, nad kterými se až tají dech!

   

 • 2.

  Kodaň: Za pohádkami Andersena i Disneye

  w

   

  Jeden z nejstarších zábavních parků na světě byl otevřen už v roce 1843, a to v samotném srdci Dánska – v Kodani. Zábavní park Tivoli je národním pokladem a světovou atrakcí, do které zavítali i pohádkář Hans Christian Andersen či Walt Disney.

   

  V parku (je v provozu od dubna do října) stojí například unikátní dřevěná horská dráha z roku 1914, za zkoušku rozhodně stojí rychlodráha Demon s hned třemi úžasnými smyčkami a pozor: dolů se tady spustíte z výšky 28 metrů. Tu nejdivočejší jízdu ovšem zažijete na Vertigu, které dosahuje rychlosti 100 kilometrů v hodině a otáčí se o 360 stupňů! Pohádkovou atmosféru areálu pak dodává 120 000 barevných žárovek, které se během večerních iluminací rozsvítí a celý park ozáří. Večerní show, během níž září fontány, stromy i cesty, je skvělou tečkou za tímto divokým výletem.

   

 • 3.

  Paříž: Výlet za Harry Potterem

  w

  Paříž se pyšní novou expozicí tohoto mladého čaroděje ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Na ploše 1 400 m² můžete obdivovat kultovní rekvizity a kostýmy, které se objevily v celkem osmi celovečerních filmech o Harry Potterovi.

   

  Více než tři miliony dívek i chlapců vidělo překrásné růžové šaty, které si oblékla Hermiona na bál nebo nahlédli do koleje Nebelvír a seznámili se s tajemnými tvory, skřítky i fénixem. I vaše děti mohou bojovat s kouzelníky proti černé magii, vyzkoušet si kouzelnou hůlku nebo let na koštěti.

   

 • 4.

  Vídeň: Největší evropská pouť zvaná Prátr

  s

   

  Kde je větší divočina než v Praze na Matějské? Kousek za hranicemi ve Vídni, kde se nachází nejznámější pouť v Evropě – Prátr. Jeho poznávacím znamením je obří ruské kolo, které první návštěvníky vyvezlo do výšky 64 metrů už v roce 1897. Zdaleka tady ale není jedinou atrakcí, díky které vaše tělo bude hýřit adrenalinem.

   

  Ve vídeňském Prátru na vás čekají zastřešená horská dráha Darkride Insider, vodní dráha Aqua Gaudi nebo třeba největší řetízkový kolotoč na světě Praterturm, který sahá do výšky 117 metrů. Žhavou letní novinkou je Aqua Ball. O co se jedná? No přece o obrovský míč, do kterého se schováte a jdete běhat na vodě. Nejenže se pobavíte, ale ověříte si i své balanční schopnosti.

   

 • 5.

  Rakousko: Za relaxací i vlnobitím

  s

   

  Pokud hledáte místo, kde si rodiče odpočinou a děti se zabaví, tohle je ideální tip. V hotelu Larimar v rakouském Stegersbachu totiž najdete krásný wellness areál a svět saun, můžete se vydat na spoustu léčebných procedur anebo si vychutnat lekce jógy, Tai-chi nebo se vydat na kurz klasického tance.

   

  Nudit se tady ovšem nebudou ani vaši potomci. Krátkou spojovací chodbou, kdy na sobě můžete mít jen koupací plášť, se totiž dostane do velkých termálních lázní s vodními atrakcemi pro děti – v několika teplých bazénech nechybí divoká řeka, dlouhý tobogán nebo nefalšované vlnobití. 

   

 • 6.

  S dětmi mimo civilizaci

  ...

   

  Potřebujte si odpočinout od práce, ruchu města i všech vymožeností moderní doby? Vydejte se na Šumavu, kousek od Kašperských hor, ale přitom do míst, kde vám budou do talíře nahlížet srnky.

   

  Na samotě zvané Rajsko, kousíček nad řekou Otavou, budete mít nerušený výhled do šumavských luk a lesů a nikdo ani nic vás nebude rušit. Ubytováni budete v dřevěné chalupě tradiční horské výstavby, kombinované s nenápadnou designovou architekturou, kde můžete jen tak odpočívat a číst si na velké dřevěné terase, vyrazit na procházku do blízkého romantického kostelíku Mouřenec, kde se natáčela pohádka Anděl Páně, anebo se vydat na cyklostezku.

   

  A co objevit německou část Šumavy, nebo se vykoupat či si zarybařit v řece? Vše je tady možné a další překvapení vás čeká i po setmění: nedopadá sem vůbec žádný světelný smog, a tak je to tu jako stvořené i pro ty, které jindy trápí problémy se spaním. 

   

  Zdroje: Eurolines.cz, Larimarhotel.at, Chalupy-sumava.cz

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy