14. listopad 2019
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Řecko, jak ho neznáte: Neokoukaná místa v nejprodávanější letní destinaci

/
 • Řecko, jak ho neznáte: Neokoukaná místa v nejprodávanější letní destinaci
  5. března 2018 ● 05:00

  Řecko bude letos vyprodané. Jestli se tam chystáte, zkuste se poohlédnout po méně známých místech. A nebo prozkoumejte známá místa jinýma očima než všichni ostatní.

 • 1.

  MYKONOS: Ostrov luxusu

  Ostrov Mykonos milují hvězdy a bohatí lidé z celého světa. Leonardo DiCaprio, Paris Hilton, Mariah Carey nebo Spiderman Tony Maguire, ti všichni si ostrov oblíbili. Spletité bílé uličky města plné květin a barevné domy v přístavu určitě ohromí i vás. Pokud jste milovníci přepychu a vyšší ceny vás nepřekvapí, zapomeňte na Santorini a Zakynthos a zkuste Mykonos.

  Mykonos

 • 2.

  LEFKADA: Ostrov pláží

  V přeplněném Řecku může být Lefkada horký tip na soukromí. Zatímco východní část ostrova je díky rozvinuté hotelové infrastruktuře populární především mezi windsurfaři a rodinami s dětmi, západní část je zaslíbena plážím. Také je téměř celé západní pobřeží jedna dlouhá přírodní pláž. Velké hotelové komplexy se na této straně ostrova stavět nesmí. A přestože je řada ze zdejších pláží (Egremni, Porto Katsiki, Pefkoulia, Kathisma) považována za nejkrásnější v Evropě, na některých můžete být skoro sami.

  Řecká Lefkada

 • 3.

  KALYMNOS: Ostrov adrenalinu

  Milujete adrenalin? Na ostrově Kalymnos budete mezi svými. Patří mezi nejkrásnější místa na světě pro skálolezce a zhruba 10 tisíc jich sem každoročně přijíždí. Z celého Řecka je Kalymnos i nejoblíbenějším místem pro potápěče, kteří tu najdou útesy, podmořské jeskyně a vraky nejčastěji z druhé světové války. Ale i plážoví povaleči tu bodou ve svém živlu. Ostrov patří ke klidnějším a řada zdejších návštěvníků sem přijíždí za sportem, takže na plážích tu není hlava na hlavě.

  Kalymnos

 • 4.

  KEFALONIE: Nejlepší pro rodiny

  Řecká Kefalonie nepatří k nejdražším destinacím. Největší z ostrovů v Jónském moři ale má co nabídnout. Písečné pláže jako Xi, Petani či Lassi mají mělké dno, a jsou tak ideální pro malé děti. Oproti věhlasnější Krétě, Korfu či Rhodu na Kefalonii nemíří davy turistů, je tradičnější a klidnější.

  Pláž Xi, Kefalonie

 • 5.

  KORINTSKÝ ZÁLIV: Neokoukané pobřeží

  Dovolená v Řecku znamená pro velkou část turistů především dovolenou na jednom z více než 500 řeckých ostrovů. Jenže i pevnina má co nabídnout. A to nejen na poloostrově Chalkidiki nebo Olympské riviéře. Tajným tipem může být Korintský záliv, kde se spojují výhody teplého a klidného koupání v zálivu s možností navštívit slavné památky, jako je věštírna v Delfách nebo soutěska Thermopyly. A do Atén, nabitých památkami, je to odsud jen pár desítek kilometrů.

  Korintský záliv

 • 6.

  Politika dovolené neovlivní

  Program půjček od EU, který měl řešit tíživou ekonomickou situaci země, sice letos skončí, ale až v srpnu. Dovolených se tak nedotkne. Navíc příjmy z turismu rok od roku stoupají a nálada řecké vlády je pozitivní. „Jsme absolutně připraveni,“ nechal se slyšet řecký premiér Alexis Tsipras. Ani nově zavedená pobytová taxa ve výši 0,5 až 4 eura (13 až 100 Kč) za pokoj a noc nikoho neodradí.

  Video
  délka: 00:30

  Léto v Řecku YouTube/Visit Greece

  Fotogalerie
  15 fotografií

   

Cestování

Česko Chorvatsko Itálie

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika nebo dáte přednost památkám? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou.

Nové tipy

LausanneGran Canaria * Vlak do Chorvatska

Grónsko * Arménie * Mrtvé moře * Singapur

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy