Jméno tohoto městečka s malebným přístavem obvykle lidem mnoho neřekne. Syvota, nacházející se na řecké pevnině, leží v závětří známějších ostrovů v okolí – nadohled je Korfu, v dosahu je i Lefkada, Kefalonie a úplně nejjižněji Zakynthos. Za návštěvu stojí všechny, nejrychleji se dostanete na Korfu, který si v minulosti oblíbila císařovna Sissi a dodnes ji tu připomíná řada památek. Ale také platí – na Lefkadu se dostanete po molu, takže pokud si půjčíte auto nebo motorku, za dvě hodiny můžete být na jejích vyhlášených plážích.

Syvota je ideální pro všechny, kteří si chtějí odpočinout. Natáhnout se na lehátko pod slunečníkem na písečné pláži. Protáhnout tělo v průzračně čisté modré až tyrkysově zbarvené vodě. Dopřát si chuťový zážitek v podobě tradičního gyrosu či pečeného jehněčího, každé jídlo včetně neodmyslitelného řeckého salátu zalít větším než malým množstvím olivového oleje a vše pak zapít místním vínem nebo pálenkou.

Místní pláže

Syvota leží na malém poloostrůvku a na výběr je tu několik pláží. Severně od přístavu se nachází Galikos Molos, Zeri, Dei a Dei plus. Na posledně jmenovanou už je to půlhodinová procházka. Jižně od přístavu pak najdete pláže Karvouno, západně se pak nachází další písečná pláž s veškerým vybavením. Níže pak jsou pláže Zavia, a hlavně Megali Ammos, podle návštěvníků jednoznačně nejhezčí místní pláž.

Video
délka: 01:45
360p

Řecký Karibik: Syvota? Moře klidu, moře písku i moře pohody! Youtube/hotelfilakas

Vodním taxi, na půjčeném člunu nebo i na šlapadle či kajaku se dá dostat na opravdu blízké ostrůvky s vyhlášenými plážemi. Tou úplně nejznámější a nejbližší, někdy na ni lze i dojít po mělkém dnu, je písečná Bella Vraka, u ní je ale třeba počítat s tím, že sami na ní nebudete prakticky nikdy.

Tip: Monumentální skály majestátně se tyčící nad městečkem Kalampaka a na nich vystavěné kláštery, které jsou od roku 1988 na Seznamu světového dědictví UNESCO. To je Meteora ve vnitrozemí Řecka. Od Syvoty je to zhruba 180 kilometrů, vzdálenosti ani času ale litovat rozhodne nebudete. Pronájem auta na týden stojí v hlavní sezoně od cca 7000 Kč.

Syvota

◆ Původně rybářská vesnice v severozápadní části Řecka

◆ Leží cca 90 km od letiště Preveza

◆ Panuje zde klasické středomořské klima, v létě je tu kolem 30 stupňů bez deště

◆ Týdenní letecký zájezd bez jídla se dá pořídit od cca 9490 Kč, s polopenzí od cca 16000 Kč.

Fotogalerie
13 fotografií