Třikrát týden s prémiovými Emirates a od 20. září také denně se sesterskou flydubai. Možností letů z Prahy do Dubaje bude v následujících týdnech víc než dost. Jak ale bude vypadat samotná cesta?

Cesta na dovolenou

Všichni cestující, kteří přilétají do Dubaje, včetně těch, kdo v Dubaji jen přestupují, se musí prokázat negativním PCR testem na COVID-19, aby byli vpuštěni na palubu letadla. Test nesmí být starší než 96 hodin před odletem. Děti do 12 let a cestující se středním nebo těžkým zdravotním postižením jsou od požadavku testu osvobozeni.

Na odbavení s sebou přineste také oficiální vytištěný certifikát o zdravotním stavu – SMS a digitální certifikáty nejsou přijímány.

Po příjezdu možná budete muset podstoupit další namátkový COVID-19 PCR test. Podstoupíte-li test na letišti, do obdržení výsledků testování musíte zůstat ve svém hotelu nebo rezidenci. Výsledek testu by ale měl přijít v řádu hodin. Prokáže-li test pozitivní výsledek, budete muset do karantény.

Před odletem je též nezbytné stažení aplikace COVID-19 – DXB Smart App, která je volně dostupná jak pro systémy Android, tak i pro iOS.

Cesta domů

Cestující z Dubaje musí podstoupit PCR test na COVID-19 nejpozději 96 hodin před odletem a předložit tištěné osvědčení o výsledku testu při odbavení. I zde se to netýká dětí do 12 let a cestujících s těžším postižením.

Tradiční bezpečí

V září už Dubaj tradičně vstupuje do své hlavní sezony. Moře je tam příjemně vyhřáté, teploty se pohybují kolem příjemných 30 stupňů. Je možné podnikat nejrůznější dobrodružství, navštěvovat světové atrakce a užívat si kosmopolitní atmosféru.

Dubaj je místem, které je tradičně mimořádně bezpečné. Kvůli vysokým standardům ve službách, včetně hygienických opatření, je tak na boj s koronavirovou nákazou připravena lépe než mnohé jiné světové metropole.

Speciální známka a certifikát

V rámci zajištění maximální úrovně zdravotní bezpečnosti také Dubaj zavedla označení hotelů, obchodů, restaurací a atrakcí, které uplatňují veškeré hygienická nařízení pro prevenci. Speciálně vytvořená známka (‚Zajištěno – Dubaj‘) se musí pravidelně obnovovat a zdravotní inspektoři na služby přísně dohlížejí.

Emirát je také držitelem certifikátu WTTC, který je vůbec prvním globálně platným bezpečnostním a hygienickým certifikátem, udělovaným Světovou radou pro cestování a turismus.

Video
délka: 00:58.31

Dubaj - oficiální propagační video YouTube/Visit Dubai

Fotogalerie
18 fotografií