6. červen 2020
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj

Pět nejkrásnějších vyhlídek v ČR: To jsou panoramata!

/
 • 5 nejkrásnějších vyhlídek v ČR: To jsou panoramata!
  25. dubna 2020 ● 05:00

  Jaro je tady, ale opatrnosti není nikdy nazbyt - láká stále tedy procházka do přírody. Pokud bydlíte poblíž některého z těchto míst, neváhejte. Čeká vás krásná vyhlídka!

 • 1.

  Durch (Valašsko) - NEJoriginálnější

  Netradiční pozorovatelnu objevíte nad Valašskými Příkazy. Architekt Zdeněk Fránek ji nazval Durch, což znamená skrz. Obrovský dřevěný rám nebo okno slouží jako průhled do krajiny, ale také jako posezení pro turisty i úkryt před jarním deštíkem. Od vlakového nádraží v Příkazech je to jen 5 km po zelené.

  Nad Valašskými Příkazy natrefíte na originální vyhlídku "Durch".

 • 2.

  Máj (Vltava) - NEJčarovnější

  Jeden z nejkrásnějších výhledů na Vltavu se otevírá z vyhlídky Máj nad bývalými Svatojánskými proudy. Řeka tu opravdu čaruje – protéká hlubokým skalnatým kaňonem, stáčí se do tvaru podkovy, a vytváří tak fascinující přírodní scenerii. Nejbližší autobus staví v Teletíně (cca 1,2 km po žluté).

  Vyhlídka Máj skýtá jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu.

 • 3.

  Jelení skok (Karlovy Vary) - NEJlázeňštější

  Skalka s bronzovou sochou kamzíka je jedním ze symbolů Karlových Varů, stejně jako dřevěný altánek zvaný Mayerův gloriet. Z vyhlídky pojmenované tak trochu paradoxně Jelení skok máte celé lázně jako na dlani. Nejpohodlněji se tam dostanete prostřednictvím lanovky od Grandhotelu Pupp.

  Bronzový kamzík na skále je jedním ze symbolů Karlových Varů.

 • 4.

  Mariánská (Český ráj) - NEJromantičtější

  Srdce všech romantiků zaplesá v Českém ráji. Z nepřeberného množství skalních pozorovatelen je nejvyhledávanější Mariánská vyhlídka. Nabízí známé pohlednicové panorama na zámek Hrubá Skála, Trosky a kopec Kozákov. Nejkratší cesta (2,7 km) k ní vede od nádraží Karlovice-Sedmihorky.

  Mariánská vyhlídka v Českém ráji potěší srdce každého romantika.

 • 5.

  Rajstna (Valtice) - NEJvinařštější

  Nad Valticemi se tyčí monumentální Kolonáda Na Rajstně. Vyhlídková terasa teď bude nejspíš ještě zavřená, avšak i z jejího úpatí je úchvatný výhled na město a celý Lednicko-valtický areál. Cesta k ní vede přes vinice a Vinařskou pohotovost, kde si můžete koupit víno. Nejlíp si ho ale vychutnáte až nahoře!

  Monumentální kolonáda Na Rajstně je nyní zavřená, ale i od ní se lze kochat celým Lednicko-valtickým areálem.

  Fotogalerie
  10 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy