Vzhůru za historií – památky Olomouc

Při procházce Olomoucí lze narazit na spoustu nádherných budov. Nejvýznamnější a jednou z nejkrásnějších je nepochybně Olomoucká radnice. Původně gotická budova disponuje 75 metrů vysokou věží a také orlojem. Další zajímavou památkou je Olomoucký hrad, který se nachází na Václavském pahorku. Součástí hradu je katedrála svatého Václava nebo Zdíkův palác. Právě ve Zdíkově paláci byl v roce 1306 zavražděn poslední panovník z rodu Přemyslovců, Václav III. 

Další zajímavé památky ve městě Olomouc naleznete zde!

Poznání pro malé i velké – muzea Olomouc

V metropoli Hané se nachází i řada muzeí. Pokud nevíte kam s dětmi, můžete zvolit například Vlastivědné muzeum v Olomouci. Zařízení sídlí v budově kláštera Klarisek a hostí mimo jiné i expozice příroda Olomouckého kraje nebo Olomouc – patnáct století města. Dále můžete zamířit do nedalekého Muzea umění, které spravuje přes 200 tisíc sbírkových předmětů. Pod jeho správou je Muzeum moderního umění i Arcidiecézní muzeum. A pokud vás zajímá vojenská historie města, můžete navštívit Muzeum Olomoucké pevnosti.

Gepard, hroch i krokodýl – Zoo Olomouc

Zoo Olomouc je jedna z největších zoologických zahrad v České republice. Nachází se zde více, než 350 různých druhů, celkem přes 1800 zvířat. Zahrada se nachází na Svatém Kopečku a je výborně dostupná MHD. Sezónní vstupné se pohybuje kolem 110kč pro dospělé a 70kč pro děti, studenty a důchodce. Kromě šesti pavilonů můžete poctít návštěvou i 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž, která nabízí nádherný výhled na Olomouc.

Více informací naleznete na oficiální stránce ZDE! 

Další zajímavé a související odkazy: 

Hradec Králové – nejznámější město českých královen!

Olomoucký hrad, Bouzov nebo Šternberk – památky Olomoucký kraj

Putování letním Českem: Střední Morava bere dech! 

Pardubice – město perníku a semtexu

Nejznámější moravské hrady a zámky

Hurá do přírody – Olomoucký kraj