Ke střelbě došlo před šestou hodinou ráno. Tisková mluvčí kraje Vysočina Dana Čírtková událost potvrdila. Manželská hádka postupně přerostla v agresivní chování Aleše Z. Žena před ním vyběhla z domu a utíkala se schovat do lesa. Muž ji však pronásledoval a střílel. Asi 200 metrů od domu ji zasáhl smrtelnou ranou. Potom obrátil zbraň proti sobě. Zůstaly po nich dvě děti, devítiletý syn a dvanáctiletá dcera.

Policie zatím odmítá sdělit, jakou zbraní byla vražda a sebevražda provedena. "Ke zbrani se po dohodě se státním zástupcem nebudeme vyjadřovat. Nejprve musí proběhnout balistické zkoušky," řekl šéf krajských vyšetřovatelů Pavel Kubiš.

Podle informací Blesk.cz pálil muž ze samopalu. „Střílel ze samopalu. Rány následovaly rychle za sebou. Soused za jehož zahradou Lenku usmrtil tu zbraň viděl,“ informovala Blesk žena, kterou ranní výstřely vzbudily.

Manželé byli těsně před rozvodem. „V pondělí měli mít soud. On si měl v péči ponechat dceru a ona mladšího syna,“ zoufala si jedna ze sousedek. „Lenka navíc za čtrnáct dnů měla mít promoci na vysoké škole. Chtěla být učitelkou na prvním stupni základní školy,“ dodala smutně žena.

Nikdo zatím netuší, co bylo důvodem ranní hádky obou manželů.

„On to byl surovec, mlátil ji a žárlil na ni. Včera seděl večer v hospodě,“ bez okolků vybalila další z žen ze Slavíkovic. Těm je nyní nejvíce líto obou dětí (9 a 12), které tu po rodičích zůstaly.

„Děti odvezli příbuzní. Byla tu dopoledne oktávka, naložili jim tam kola a vezli je pryč,“ prozradil jeden z policistů postávající nedaleko domu obou rodičů.

Fotogalerie
2 fotografie