Kde vzal místostarosta samopal, kterým zabil manželku i sebe? Ukradl ho, nebo koupil za 3 tisíce
Jak získal místostarosta Slavíkovic na Třebíčsku Aleš Z. (32) samopal, kterým minulý týden zastřelil svoji manželku Lenku (31) a pak zbraň obrátil sám proti sobě? Byla to krádež, nebo si funkční samopal může koupit každý z nás?
Aleš Z., podle výpovědi jeho otce, nikdy nevlastnil zbrojní průkaz. „Já jsem také vůbec neměl tušení, že něco takového může mít,“ tvrdil Blesku bratr vraha Milan, který se zbraněmi obchoduje. Odmítl, že by měl cokoliv společného s tou, která se našla na místě tragédie.
Z jeho internetové nabídky zbraní zmizelo překvapivě nyní nejen jeho jméno, ale i telefonní kontakt. Na dotaz proč se tak nečekaně stalo, pan Milan Blesku neodpověděl.
Samopal je na trhu za 3 tisíce
V pondělí se Blesk pokusil získat podobný samopal, jakým místostarosta Slavíkovic střílel.
U jednoho jihlavského sběratele zbraní byl naprodej neupravený samopal vzor 58 za 8900 korun. „Střílí normálně v dávkách, ale potřebujete na něj výjimku nebo zbrojní licenci. Bez toho není k mání,“ tvrdil rezolutně sběratel. Požadovaný samopal vzor 61 „škorpion“ na prodej v Jihlavě nebyl. „Ten už dostanete tak okolo čtyř a půl tisíce,“ prohlásil znalecky sběratel.
A skutečně na konkurenčních pražských webových stránkách, které Blesku doporučil byl „škorpion“ k mání za pouhých 2800 korun. Pochopitelně opět jen s patřičným zbrojním průkazem a potřebnou výjimkou od policie.
„Nelegálně vám nikdo z obchodníků či sběratelů nic neprodá. Ten samopal musel někomu ukrást. Nebo si pro něj musíte dojít někam do podsvětí,“ míní jihlavský sběratel, který si přál zůstat v anonymitě.
„My se do ukončení vyšetřování nebudeme k případu už vyjadřovat,“ zdůraznila mluvčí krajských policistů Dana Čírtková.
V pátek se ve Slavíkovicích budou konat doplňující volby za zemřelého místostarostu.
Třeba ho fakt šlohl bráchovi a ten dělá, že o ničem neví. Já bych chtěla vědět, kolik lidí vlastní zbraně, at´ legálně a nebo nelegálně. To bychom valili bulvy jak ten Hurvínek.