Islámský stát opět udeřil: Při krvavých útocích zabil nejméně 120 lidí

Autor: ČTK - 
16. 2. 2017
22:02

Nejméně 120 obětí a na dvě stovky zraněných si ve čtvrtek vyžádaly dva atentáty v Pákistánu a v Iráku, k nimž se přihlásila organizace Islámský stát (IS). Ta operuje převážně v Sýrii a v Iráku, teroristické útoky ale provádí i v řadě dalších zemí světa.

Při sebevražedném pumovém útoku ve svatyni v jižním Pákistánu dnes zemřelo nejméně 75 lidí a více než 150 dalších osob bylo zraněno. Atentátník vstoupil do súfistické svatyně Lal Šáhbáz Kalandar v provincii Sindh v době, kdy se tam shromáždily davy věřících. Súfismus je mystická, tolerantní forma islámu. Dnešní útok je jedním z nejhorších v Pákistánu za posledních pět let.

Přes padesát lidí zemřelo dnes při teroristickém útoku také v irácké metropoli Bagdádu poté, co explodoval automobil naložený trhavinami. Atentát se odehrál ve čtvrti, kde žijí převážně šíité. Ti jsou častým terčem radikální sunnitské organizace IS.

Obyvatelé iráckého hlavního města a jeho okolí jsou často svědky útoků páchaných příslušníky IS. Tato organizace má nyní pod kontrolou oblasti na severu Iráku a na severu a východě sousední Sýrie. Její bojovníci ale v posledních letech využívají nestabilní politické situace i v dalších zemích, například v Jemenu, Libyi či právě Pákistánu.

K dnešnímu útoku v Pákistánu se Islámský stát přihlásil prostřednictvím tiskové agentury Amak, se kterou islamisté spolupracují. O zodpovědnosti IS za masakr v Bagdádu informovala televize Al-Arabíja .

Terorismus ani krvavé střety nejsou v Iráků či Pákistánu nic neobvyklého:

Doporučujeme
poblion ( 17. února 2017 08:22 )

A co na to naši sluničkáři, že Dinsbiere. Je to vše OK. A co na to náš orádač národa o daně v neziskovkách pan Rozumek?

1912 ( 17. února 2017 05:01 )

zločinecká Us rozvrátila těmi válkami všechny muslimské státy a Islámskému státu daly základ i západní velmoce NATO,které nás do těchto válek zapojili a toto čeká EUROPU ve velkém ne-li válka za pomocí těchto zločinců US co mají zájem zde rozpoutat válku když tolik potřebují dozbrojit naši armádu a více okleštovatto RUSKO a stavět ty základny v poskomunistických státech a více přispívat ze státního rozpočtu na tyto válečné zločince US !!At táhnou a vezmou sebou ty islamisty které mají na svědomí a nedrancují jejich nerostné bohatství a neničí jejich kultůry a zem ty nikdy nedají pokoj jsou to zločinci 20-21 století !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

santikxauz ( 17. února 2017 00:45 )

Máme se na co těšit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa