Dívka (20) si kousáním nehtů způsobila rakovinu! Lékaři jí museli amputovat kus ruky

Autor: rc - 
7. 9. 2018
11:41

Courtney (20) neměla lehké dospívání. Na škole byla šikanována a kvůli psychickým problémům si začala kousat nehty. Se zlozvykem pokračovala tak vehementně, že si dokonce strhla nehet na palci! Nehtové lůžko však brzy začalo černat a po čtyřech letech křehká blondýnka zjistila, že má rakovinu kůže! Lékaři jí museli prst amputovat.

Courtney Whithorn z Brisbane v Austrálii na školní léta nevzpomíná v dobrém. V dospívání byla šikanována a každý den pro ni znamenal boj. V té době si vypěstovala špatný zlozvyk. Začala si kousat nehty. Takový zlozvyk má každý druhý školák, ovšem Courtney si kousala nehty do takové míry, že si nehet na palci úplně servala. Nehtové lůžko se nezahojilo, jak mělo a začalo černat.

Vyděšená dívka to nechtěla nikomu říct a tak černý nehet maskovala umělými nehty. Zdravotní problém se jí podařilo tutlat neuvěřitelné čtyři roky. „Strhla jsem si nehet a byla jsem samozřejmě velmi rozpačitá z toho, jak černý byl. Moje ruce byly neustále zaťaté v pěst, protože jsem nechtěla, aby to někdo viděl, ani rodiče,“ řekla pro DailyMail Courtney. S pravdou ven se rozhodla jít až letos.

Když konečně navštívila lékaře, byla v šoku. Lékaři zjistili, že má rakovinu kůže. Přestože podstoupila několik operací, prst se nepodařilo zachránit. Lékaři se navíc obávali, že se rakovina může rozšířit a tak bylo nezbytné, aby podstoupila amputaci prstu. „Když jsem se dozvěděla, že kousání způsobilo rakovinu, zničilo mě to,“ řekla Courtney. „Když si uvědomíte, kolik dětí si kouše nehty, je šílené, že to může zajít až sem,“ dodala.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa