Jurečka zpochybnil platnost koaliční smlouvy. „Komunikace vázne,“ zlobí se

Autor: Jakub Veinlich,val - 
6. 5. 2017
05:01

Platí ještě vůbec koaliční smlouva mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL? První místopředseda lidovců a ministr zemědělství Marian Jurečka si tím není jistý, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz. Je nicméně pro to, aby si strany i po vládní krizi ponechaly ta ministerstva, která nyní spravují. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je podle Jurečky ve střetu zájmů i po přijetí tzv. lex Babiš, který jej formálně připravil o majetek.

Podle Jurečky nedává smysl, aby si strany půl roku před volbami prohazovaly mezi sebou ministerská křesla. Neobává se však toho, že by měl Andrej Babiš i při odvolání z vlády nadále vliv na chod ministerstva financí, které by dostal do rukou někdo jiný z ANO? „I když Andrej Babiš odejde a bude jen předsedou hnutí ANO, tak si pořád myslím, že je tady určitý střet zájmů,“ řekl druhý muž lidovců pro Blesk.cz.

Video Marian Jurečka o budoucnosti vládní koalice - Jakub Veinlich, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Lidovci se nyní chtějí radit o dalším postupu. „Preferujeme, aby byla vláda, která dokáže dotáhnout věci, které jsou rozpracované,“ řekl. Jednání o dalším postupu čeká stranu příští týden.

Platí vůbec ještě koaliční smlouva, kterou společně podepsala trojice vládních stran? „Musím říct, že to je velkou otázkou. Dneska vám na to nejsem schopen úplně odpovědět,“ zapochyboval ministr zemědělství.

Komunikace vázne, zkritizoval Jurečka v druhé části rozhovoru:

Video Marian Jurečka o uniklých audionahrávkách - Blesk TV
720p 480p 360p 240p

Česko má za sebou politicky perný start května. Podívejte se, co všechno se ve vládní krizi už odehrálo:

Video Vládní krize přehledně: Takhle graduje válka Sobotky, Babiše a Zemana. - Klára Brunclíková, David Vaníček, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Marian Jurečka navštívil Studio Blesk:

Doporučujeme
jen-pro-mne ( 12. května 2017 22:43 )

uber 12% pro tradičně prolhanou podrazáckou zlodějskou mafii už dávno neplatí

jen-pro-mne ( 12. května 2017 22:41 )

ten BLBOVECKÝ debil Čurečka chodil do školy? všichni ze zlodějských politických mafií BLBOVCE nevyjímaje se rychlokvaškovali v Plzni za úplatky, aniž by kdy školu navštívili

zindula ( 8. května 2017 16:42 )

Jurečka, inteligencí pasák vepřů, je stejná lidovecká krysa, jako každý černopdelník. Kluzký, podvraťácký, křivácký had, který zradí vždy a všude, lidovci jsou většinou pedofilové, odporný lidský a morální odpad. Volit tuhle žumpu KDU/ČSL/STAN může jen naprostý, ale naprostý de..bil, pedofil, svíčkové báby zfanantizovan a objeté fláterníky, rozhodně ne rozumný člověk!

jen-pro-mne ( 7. května 2017 01:43 )

co to ta vepřová blbovecká palice tlachá za hovadiny zlodějský blbovec Blbrečka je člen tradičně zlodějské politické mafie blbovci a tak patří do kriminálu společně se všemi zloděskými blboveckými partajníky tradičně zlodějské politiky je třeba vyhubit

honza54 ( 6. května 2017 15:30 )

jak mu říkali spolužáci ve škole. to by mě hrozně zajímalo

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa