Šlechtová si notovala se Zemanem o znechucení. Za průtahy u stavebního zákona

Autor: jer, ČTK - 
18. 3. 2017
17:55

Večer se na plese přihlásila ke komunitě gayů a leseb, den na to byla už v Lánech u prezidenta Miloše Zemana. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) po schůzce s hlavou státu uvedla, že Zeman a jeho expertní tým podporují novelu stavebního zákona. Norma by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb, jenže její schválení se vleče. A prezident i ona sama nad touto situací prý sdílejí znechucení.

„Vzhledem k tomu, že teď se tady projevuje informace o tom, že by některé i koaliční strany neměly hlasovat pro stavební zákon, tak pan prezident a jeho expertní tým jsou tím samozřejmě velmi znechuceni a já tedy také,“ uvedla Šlechtová.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělí uvedl, že o novele stavebního zákona, která by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb, budou před závěrečným hlasováním ve Sněmovně ještě jednat experti vládních stran. Mají vyřešit sporné body, aby norma měla dostatečnou podporu. Výhrady k ní má ministerstvo zemědělství pod vedením lidoveckého ministra.

Podívejte se, jak ministryně Šlechtová naznačila svůj coming out:

Video Šlechtová se přihlásila ke gay komunitě. Jako první česká politička - Matěj Smlsal
1080p 720p 480p 360p 240p

Novela stavebního zákona prošla ve Sněmovně do třetího čtení a má zjednodušit povolovací řízení. Umožní sloučit nyní oddělené územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí, tzv. EIA. Oproti Německu nebo Rakousku je v Česku doba povolování staveb více než dvojnásobná. Do třetího čtení míří s novelou také asi stovka pozměňovacích návrhů jak od jednotlivých poslanců, tak ze sněmovních výborů. Řada z nich se ale překrývá. Předloha mění 43 souvisejících zákonů.

Ministryně s prezidentem probrala i plán na transformaci Státního fondu rozvoje bydlení na Státní fond regionálního rozvoje. Ten by podle ní neposkytoval jen půjčky na bydlení. „Já bych tam převedla veškeré dotační prostředky MMR, ty národní, tzn. regionální rozvoj, cestovní ruch. Tento fond by byl přesně ten fond, ze kterého by mohly čerpat dotace i půjčky v různých agendách všechny obce a kraje, samozřejmě další organizace zřízené veřejnou správou,“ řekla Šlechtová. Expertní tým prezidenta se podle ní k tomuto plánu vyjádřil kladně.

Novela stavebního zákona je „zmatek nad zmatek,“ řekla v rozhovoru pro Blesk.cz ministryně Šlechtová:

Video Karla Šlechtová - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
iFender ( 20. března 2017 07:16 )

Šlechtová chytra,schopna dobre ,ze je v politice !

maara666 ( 18. března 2017 21:17 )

Zeman - zastupitel miliardářů, na nás ostatní kašle a jen nám škodí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa