Šlechtová se veřejně přihlásila k lesbám a gayům. Jako první česká politička

Autor: bud, dv, mts - 
17. 3. 2017
22:02

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) se nejspíš jako první politička v historii Česka otevřeně přihlásila k tomu, že se jí líbí víc ženy. Sice svůj tzv. coming out neformulovala napřímo, ale mezi řádky je to jasné sdělení. Na plese Queer Ball v Praze pronesla, že gay a lesbická komunita je i její komunita. A potvrdila to i na dotaz moderátora večera Lukáše Hejlíka. Zřejmě je tak jedinou aktivní političkou v zemi, která se rozhodla takto intimní soukromou věc sdílet s veřejností.

Nestává se příliš často, aby se aktivní politik veřejně přihlásil k homosexuální komunitě. Ministryně Karla Šlechtová tento krok podle všeho udělala. Nepřímo tak podpořila řadu mladých lidí, kteří hledají své vzory, když přemýšlejí o vlastním coming outu.

Šlechtová v pátek vystoupila na plese Queer Ball, který je určený hlavně pro gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele. V rozhovoru s moderátorem večera, hercem Lukášem Hejlíkem, mimo jiné prohlásila: „S panem Hejlíkem jsme měli takovou řeč, kdy mi říkal, že členové té komunity jsou hodní, nevyčítaví, a ukazoval nám tu onu komunitu. Tak jsem si mu dovolila připomenout: Vy ale mluvíte i k mé komunitě.“

Reportér Blesk.cz poté se Šlechtovou mluvil osobně. Na přímý dotaz, zda prohlášením na pódiu přiznala svou orientaci, se ale přímé odpovědi vždy vyhnula. „Rozumím vaší otázce. Ale vzhledem k tomu, že jste tu teď jako novinář, tak jen řeknu: Podporuju LGBT komunitu, sdělila.

Podívejte se na celé video, které nejspíš ukazuje veřejný coming out ministryně Šlechtové:

Video Šlechtová se přihlásila ke gay komunitě. Jako první česká politička. - Matěj Smlsal
1080p 720p 480p 360p 240p

Karla Šlechtová před časem otevřeně podpořila také kampaň Různé rodiny, stejná práva, která bojovala za právo přisvojit si dítě partnera v homosexuálních vztazích. „Děti potřebují rodiče, ideálně dva. Zodpovědné a milující,“ řekla v této souvislosti ministryně.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa