Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Záhada Putinovy skutečné výšky: Vyrazil ven v podpatcích? Spekuluje se i o dvojníkovi

Autor: Darina Jíchová, swp - 
27. ledna 2023
12:26

Ruský prezident Vladimir Putin (70), který loni v únoru rozpoutal válku na Ukrajině, nepatří k nejvyšším lídrům na světě. Předpokládá se, že má kolem 170 centimetrů, některé zdroje se domnívají, že měří okolo 168 centimentrů. Vypadá to, že na jedno z posledních vystoupení se rozhodl si chybějící výšku kompenzovat botami na podpatku. Zaznívají však i hlasy, že se nejednalo o Putina, ale o jednoho z prezidentových dvojníků, uvedl list The Sun.

Putin si léta zakládá na své mačo image, jediné, co tak trochu nesedí k „siláckému obrazu“, je jeho výška. Na středečním setkání se studenty v Moskvě se snad i proto vybavil obuví s podpatkem a platformou. Podle telegramového účtu Generál SVR, pod kterým by se měl skrývat činitel z Kremlu a který se často odkazuje na zdroje právě z Putinova nejbližšího okolí, mezi studenty však nebyl Putin, nýbrž jeho dvojník.

Putin a jeho dvojníci

„Šlo o jeho hlavního dvojníka, ty rozdíly jsou očividné,“ komentoval telegramový účet. Na setkání se studenty byl Putin samý úsměv, předešlý den byl naopak zachmuřený s pravou rukou schovanou mimo záběr. Podle rozšířených spekulací Putin dvojníka používá mnoho let, loni ho za sebe poslal na několik setkání, například i na summit do Íránu. Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyryl Budanov se nechal slyšet, že Putin má hned 3 dvojníky.

„Podstoupili plastiky, aby se mu co nejvíce podobali,“ komentoval Budanov v minulosti. A podle Generála SVR vyslal ruský prezident jednoho z nich i na Lomonosovovu univerzitu u upříležitesti ruského Dne studentů. „Během veřejného setkání se studenty mnoho lidí zaznamenalo jisté zvláštnosti a fyziologické rysy ‚prezidenta‘,“ stojí v příspěvku Generála SVR, přičemž slovo prezident je v uvozovkách.

Ruský prezident Vladimir Putin Ruský prezident Vladimir Putin | Reuters

„Osoba podobná Putinovi, ale na rozdíl od originálu se nebojí být v blízkosti většího davu neznámých lidí. To pro Putina v posledních letech nebylo typické, prezident se davům spíše vyhýbal, na rozdíl od dvojníků. Daly se vypozorovat očividné rozdíly mezi skutečným Putinem a domnělým Putinem, a to nejen v obličeji, ale i v chování a vystupování,“ analyzuje Generál SVR. „Levá tvář dvojníka byla nateklá a její pohyby byly nepřirozené, zvláště při simulaci Putinových typických výrazů.

„Nepřirozeně visící horní ret, to je jasný výsledek neúspěšného pokusu o úpravu dvojníka.“ Podle spekulací musí Putinovi dvojníci podstoupit botoxové injekce. „Rozdílný je rovněž jejich smích. Tenhle výstup Putinova dvojníka nebyl nejúspěšnější, ale nedá se nic dělat. Putin není schopen účastnit se takových událostí,“ podotkl profil Generála SVR. Putin zhruba před 3 lety připustil, že mu jeho úředníci doporučovali využívání dvojníků, ruský prezident však tvrdí, že to odmítl.

Dlouhodobě se rovněž spekuluje o Putinově zdravotním stavu, zprávy o něm zintenzivněly s počátkem vpádu na Ukrajinu. Hojně se jim věnuje také účet Generál SVR. Nejčastěji se mluví o tom, že má Putin rakovinu nebo Parkinsonovu chorobu, tyto zvěsti by podporovaly například třasy jeho rukou. Při posledním setkání s gubernátorem Bělgorodské oblasti Vjačeslavem Gladkovem měl problém s levou rukou a pravačku kamery záměrně nezabíraly, uvádí Generál SVR. Stejně tak poukázal na tiky v obličeji.

22:00
Dnes

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od nedělního rána.

21:50
Dnes

V Kyjevě dnes pohřbili ukrajinského vojáka Andreje Neshodovského. Podle agentury AP padl ve čtvrtek po útoku ruského dronu. 

21:21
Dnes

Vladimir Putin podle agentury RIA Novosti prezident v rozhovoru pro televizi Rossija 24 upřesnil, že k 1. červenci bude v Bělorusku dokončena stavba skladovacího objektu pro jaderné zbraně a pod kontrolou je bude mít Rusko, nikoli běloruská strana. Putin také řekl, že Rusko pomohlo Minsku modernizovat deset letadel, která jsou schopná nést jaderné zbraně, a připomněl, že už dříve Bělorusko získalo komplex střel Iskander, které také mohou nést jaderné hlavice.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa