Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Vystrašený Putin si na Štědrý den objednal soukromou mši: Bojí se atentátu?!

Autor: štt - 
8. ledna 2023
05:00

Kreml si na Vánoce zamluvil jednu z nejcennějších moskevských památek. Prezident Putin (70) chtěl totiž půlnoční mši strávit o samotě. Chrám Zvěstování navštěvovali všichni ruští carové ve chvíli, když se chtěli zpovídat ze svých hříchů.

Již dlouho se spekuluje o duševním zdraví současného ruského prezidenta. Ví se, že Putin velice dbá o svou ochranu a zdraví. Celý internet se bavil, když byly zveřejněny fotky z jednání s francouzským protějškem Macronem. Oba muži se sešli u nesmyslně dlouhého stolu. Důvodem měl být strach ze smrtícího viru covid- 19.

Někteří komentátoři dlouho soudí, že Putin trpí stihomamem. Nyní se jejich teorie znovu potvrdila. Ruský představitel se nezúčastnil tradiční veřejné mše ve svém rodném Petrohradě.

Místo toho se rozhodl zůstat v Moskvě, napsal Daily Mail. Nemusel chodit nikam daleko. Chrám Zvěstování, známý též jako Blagoveščenskij sbor, je součástí Kremelské pevnosti. V bílé stavbě s pozlacenými věžičkami se nachází mnoho cenností.

Mše byla odsloužena před slavným ikonostasem, na jehož stavbě se měl podílet i Andrej Rublev. Novináři zachytili ruskou hlavu státu, jak se šourá rozlehlými chodbami starobylého kostela. K oltáři jej doprovodila jen skupinka bodyguardů.

Sedmdesátiletý Putin na veřejnosti často vystupuje sám a o jeho soukromí se toho moc neví. Dle některých zdrojů má rodinu se svou mladší milenkou Alinou Kabajevovou, bývalou olympioničkou v gymnastice.

17:37
Dnes

Na 70 procent Ukrajinců si myslí, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl zůstat prezidentem až do skončení válečného stavu. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil Kyjevský mezinárodní ústav sociologie (KMIS). Podle něj zároveň klesl počet těch, kteří podporují Zelenského politiku.

16:15
Dnes

Lodě ruského námořnictva opouštěly v pondělí kubánskou metropoli Havanu podle plánu, uvedla státní tisková agentura Ria.

Fregata ruského námořnictva a ponorka s jaderným pohonem dorazily do havanského přístavu minulý týden, což je mezipřistání, které podle USA a Kuby nepředstavuje žádnou hrozbu, ale které bylo široce vnímáno jako ruská demonstrace síly.

„Jde o to, aby Rusko ukázalo, že je stále schopno určité úrovně globální projekce moci," řekl americký úředník skupině novinářů.

15:20
Dnes

Nejméně devět lidí utrpělo zranění při ruském vzdušném útoku, který dnes odpoledne zasáhl ukrajinskou Poltavskou oblast. Podle listu Ukrajinska pravda o tom informoval šéf regionu Filip Pronin. Ten rovněž uvedl, že útok poškodil elektrické vedení a bez proudu je přes 50.000 domácností.

„Podle předběžných informací nepřítel zasáhl civilní infrastrukturu v Poltavském okrese," napsal Pronin na Telegramu s tím, že pod troskami mohou být stále lidé. Později upřesnil, že útok se předběžně obešel bez obětí na životech, poškozeno bylo několik budov.

Zobrazit celý online

Video  Vladimir Putin si na Štědrý den objednal soukromou mši.  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa