Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Vystrašený Putin si na Štědrý den objednal soukromou mši: Bojí se atentátu?!

Autor: štt - 
8. ledna 2023
05:00

Kreml si na Vánoce zamluvil jednu z nejcennějších moskevských památek. Prezident Putin (70) chtěl totiž půlnoční mši strávit o samotě. Chrám Zvěstování navštěvovali všichni ruští carové ve chvíli, když se chtěli zpovídat ze svých hříchů.

Již dlouho se spekuluje o duševním zdraví současného ruského prezidenta. Ví se, že Putin velice dbá o svou ochranu a zdraví. Celý internet se bavil, když byly zveřejněny fotky z jednání s francouzským protějškem Macronem. Oba muži se sešli u nesmyslně dlouhého stolu. Důvodem měl být strach ze smrtícího viru covid- 19.

Někteří komentátoři dlouho soudí, že Putin trpí stihomamem. Nyní se jejich teorie znovu potvrdila. Ruský představitel se nezúčastnil tradiční veřejné mše ve svém rodném Petrohradě.

Místo toho se rozhodl zůstat v Moskvě, napsal Daily Mail. Nemusel chodit nikam daleko. Chrám Zvěstování, známý též jako Blagoveščenskij sbor, je součástí Kremelské pevnosti. V bílé stavbě s pozlacenými věžičkami se nachází mnoho cenností.

Mše byla odsloužena před slavným ikonostasem, na jehož stavbě se měl podílet i Andrej Rublev. Novináři zachytili ruskou hlavu státu, jak se šourá rozlehlými chodbami starobylého kostela. K oltáři jej doprovodila jen skupinka bodyguardů.

Sedmdesátiletý Putin na veřejnosti často vystupuje sám a o jeho soukromí se toho moc neví. Dle některých zdrojů má rodinu se svou mladší milenkou Alinou Kabajevovou, bývalou olympioničkou v gymnastice.

10:56
Dnes

Rakouský prezident Van der Bellen ve vídeňském Hofburgu s vojenskými poctami přivítal českou hlavu státu Petra Pavla. Mají mluvit také o Ukrajině.

10:24
Dnes

Švédsko splnilo všechny závazky, aby mohlo vstoupit do NATO a plánuje se k alianci připojit do 11. července. Uvedl to ministr zahraničí Tobias Billström. Rozhodnutí Turecka schválit žádost Švédska o členství v NATO bude známo do měsíce.

9:55
Dnes
!

Vedení Běloruska umožnilo, aby se Minsk spolupodílel na ruské agresi proti Ukrajině, na běloruském území jsou ruská vojska, a v posledních dnech byl dokonce podepsán dokument o rozmístění nestrategických jaderných zbraní v Bělorusku, což zvyšuje riziko jejich použití z jeho území. I nadále také pokračují represe vůči lidem i politickým vězňům v Bělorusku, řekl v rozhovoru s ČTK Valeryj Sachaščyk, ministr obrany v běloruské exilové vládě, která sídlí ve Vilniusu. „Myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že posledních 100 let nikde v Evropě nebyla tak těžká situace, pokud jde o lidská práva, jako je nyní v Bělorusku,“ uvedl Sachaščyk, který před pár dny navštívil Prahu.

Bělorusko za Lukašenka hájí zájmy Ruska a spolupracuje s ním. Již dříve v této souvislosti exilový ministr obrany uvedl, že v zemi začala také fungovat obdoba ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny. Soukromá organizace Gardservis je napojená na Lukašenkův režim a již před několika měsíci začala s výcvikem svých vojáků. Podle všeho jde o první takovou soukromou skupinu v zemi, které běloruský autoritativní vládce Alexandr Lukašenko udělil právo nosit zbraně a poskytovat vojenské služby. „Vím, že skupina existuje, ale bohužel nemám žádné aktuální informace, například o tom, že by momentálně operovali mimo území Běloruska či plnili nějaké úkoly na Ukrajině,“ uvedl Sachaščyk. 

Zobrazit celý online

Video  Vladimir Putin si na Štědrý den objednal soukromou mši.  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa