Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Podnikatel za volantem zabil hasiče Michala (†36) a Juraje (†35): K Vánocům si koupil auto za 5 milionů!

Autor: pma, inf - 
7. ledna 2023
07:45

Když v červenci loňského roku vyjeli hasiči Michal (†36) a Juraj (†35) u slovenské obce Saša s kamarády na vyjížďku kolech, nikdo nemohl tušit, že se domu už nevrátí. Dvojici srazil slovenský podnikatel Ján M. (54), jehož policie v říjnu obvinila z přečinu usmrcení. Vina za dva zmařené životy ho ale zřejmě netíží. Před vánočními svátky byl spatřen v dobrém rozpoložení. Dceři měl obviněný po stromeček zaopatřit nové auto za necelých pět milionů korun.

Slovensko v minulém roce zasáhlo hned několik tragédií, při kterých zemřeli nevinní lidé. Jednou z nich byla i loňská červencová nehoda u obce Saša v okrese Zvolen. Hasiči Michal (†36) a Juraj (†35) si 18. července vyrazili na projížďku na kolech s dalšími kamarády. Do cesty se jim ale ve vysoké rychlosti přiřítilo luxusní SUV, které měl řídit čtyřiapadesátiletý podnikatel Ján M.. Už v minulosti prý několikrát vozem ohrozil další účastníky silničního provozu.

Video  Při nehodě v obci Sása zemřeli dva hasiči na kolech.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

„Řidič pravděpodobně nevěnoval plnou pozornost řízení a čelně v zatáčce narazil do dvou protijedoucích cyklistů. Oba muži ve věku 35 a 36 let na místě bohužel svým zraněním podlehli,“ uvedla tehdy policie. Těžká zpráva rodinu a známé obou kamarádů zasáhla. „Odpočívej v pokoji, Miško, a dávej na nás z hasičského nebe pozor,“ vzkázali příbuzní zesnulého hasiče.

Nepřiznal vinu

Ani jedna z rodin se se ztrátou milovaných příbuzných nemůže srovnat. Před vánočními svátky prý pozůstalým napsal podnikatel dopis. „Dopisy poslal, ale k obsahu se vyjadřovat nechci. Mohu však říci, že to byly neosobní, naučené a umělé fráze. Lituje pouze sám sebe a označuje se pouze za účastníka nehody. Žádné chlapské přiznání viny, lítost nad tím, co udělal, a ani omluva,“ sdělil pro Nový Čas bratr usmrceného Michala.

Krátce před Štědrým dnem byl podle důvěryhodného zdroje slovenského deníku viděn v prodejně aut. „Byl veselý, vysmátý a po boku nějaké ženy, zjevně s její dcerou. Té měl koupit bílý automobil, sobě černý,“ popsal zdroj médiu. Jedno z vozidel v přepočtu vyjde na pět milionů korunu. Obě auta měla být později zaparkována před horským hotelem nad Zvolenem, který podnikateli patří. Není ale jasné, kdo je tam dovezl.

Vyšetřování stále pokračuje

V říjnu byl Ján M. policií obviněn z trestného činu usmrcení a byl mu zabaven řidičský průkaz. Co ale muži hrozí, strážci zákona nezveřejnili.  „Vyšetřování nehody ještě nebylo ukončeno a stále pokračuje,“ uvedla pro slovenský Nový Čas policejní mluvčí Mária Faltániová.

 

 

1917 ( 10. ledna 2023 21:55 )

Tento příběh pana podnikatelé a hlavně jeho "sociální" cítění s pozůstalými a žádné nějaké přiznání možné viny mi připomíná podobné chování naší, nebo slovenské, VIP "osobnosti"! Naprosto stejný hnus!

drazor ( 7. ledna 2023 09:04 )

Smrt za smrt, to se nenajde někdo z rodiny kdo by ho sejmul??

Kazimir1 ( 7. ledna 2023 08:49 )

Nechci se zastávat řidiče , ale cyklisté taky jezdí bezhlavě ... když se sejde víc tupců na malém prostoru , tak je to tragédie ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání