Kilo cukru pod 10 korun? Šílené, vzkazují pěstitelé. Zdražení je „návrat k normálu“

Autor: Markéta Mikešová - 
20. června 2020
05:45

Ceny cukru v Česku byly poslední měsíce mimořádné nízké, za takové situace bylo složité existovat. Že se mnohdy dalo sehnat kilo i pod 10 korun, absolutně neodpovídá tomu, kolik produkce cukrové řepy stojí. Shodují se na tom zástupci pěstitelů i cukrovarů, podle kterých by lidé na současné zdražení neměli nazírat negativně. Konečně totiž zemědělci mají naději, že na své činnosti nebudou prodělávat. Cukr loni stál stejně jako před 30 lety.

Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se v květnu cena cukru v obchodech pohybovala na 14,41 korunách za kilo, loni tou samou dobou to bylo 12,97 korun za kilo. V loňském červenci spadla až na 11,47 korun za kilo. Meziročně jde tak o zhruba 16procentní zdražení.

Podle předsedy Svazu pěstitelů cukrovky Čech Otakara Šaška je to pozitivní jev. Loňské ceny byly dle jeho názoru mimořádné nízké a na hranici únosnosti. „Došlo k mírnému navýšení, ale já bych byl rád, aby se na to navýšení ceny nepohlíželo jako na dražení. Vydali jsme se směrem k normálu,“ uvedl Šašek.

„Prodávat cukr někde pod 10 korun za kilo v akcích je dobré pro včelaře a pro konzumenty, kteří konzervují doma a využívají konzervační schopnost cukru, ale není to dobré pro pěstitele a zpracovatele,“ říká zástupce pěstitelů cukrovky. Předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha to doplnil o data – v roce 2019 se cukrová řepa prodávala za 694 korun za tunu a její náklady byly 855 korun. „Cena cukrovky je podnákladová a je podnákladová několik let,“ vysvětloval.

Že byla situace s cenami plodiny špatná, potvrzuje i předseda představenstva společnosti Tereos TTD Oldřich Reinbergr. Ta provozuje největší cukrovar v Česku. „Za tu cenu (loňskou, pozn. red.) se nedá pěstovat řepa, ani vyrábět cukr,“ zmínil s tím, že cukrovarníci kvůli tomu byli poslední roky ve ztrátě.

„Nazýváme to návratem k cenám, které tu byly,“ shoduje se Reinbergr s Šaškem. Jak moc loňské ceny „neseděly“, podle něj ilustruje fakt, že byly stejné jako v roce 1989. Například bydlení se od té doby zdražilo desetinásobně.  

Ceny padají od konce kvót

Důvodů pro tak nízké ceny cukru bylo více. Ten hlavní ale stále vychází z konce kvót, které po téměř půlstoletí padly v roce 2017. Evropská unie tehdy přestala cenu cukru uměle regulovat, ale začala vycházet ze systému poptávky a nabídky. Řada zemí tehdy produkci značně navýšila, protože jednoduše mohla. A když je komodity hodně, její cena padá.

Ceny cukru z řepy také ovlivňuje situace u cukrové třtiny. „Když se bavíme o cenách cukru a cukrovky v České republice, tak je potřeba vnímat, že jsme součástí evropského trhu a cukr z cukrové řepy tvoří jen velmi malou část celkové produkce cukru na světě,“ vysvětloval Pýcha.

Navíc spotřeba komodity v Evropě mírně klesá a očekává se, že bude klesat i nadále. Výjimkou byl letošní březen, kdy začínala celosvětová pandemie koronaviru. „Najednou cukr přestal být bílý jed. V březnu jsme ho prodali neuvěřitelné množství. Projevil se pud lidí, když se neví, co se blíží, tak se vezme mouka, droždí a cukr a upeče se buchta, aby nebyl hlad,“ uvedl Reinbergr. „Bohužel to droždí nebylo, protože se tady přestalo vyrábět. Z toho si vezměme ponaučení,“ dodal se zdviženým prstem.

Další problém? Sucho a tlak na snižování pesticidů

Přitom nízké ceny nejsou to jediné, co museli pěstitelé a cukrovarníci řešit. Negativně je ovlivnilo i sucho. „V poslední době se potýkáme s tím, s čím se potýkají všichni zemědělci, to je nedostatek vody. Řepa ke svému růstu a ke svému vývoji potřebuje vody poměrně dost. Při pěstování cukrovky tak může dojít k tomu, že voda je z polí vyčerpaná více než u ostatních plodin,“ odhalil Šašek.

I zde ale vidí světlejší zítřky. Příroda si podle něj umí poradit a věří, že po cyklu sucha přijde cyklus vyrovnání. Letošek v tomto ohledu zatím hodnotí velmi dobře.

Větší obavy tak má z jiné věci, a to tlaku EU na snižování spotřeby pesticidů. Podle něj Česko už nyní na celoevropské poměry používá prostředků na ochranu rostlin mimořádně málo a další snižování by mohlo být pro obor velmi komplikované, ne-li likvidační. Pocítili by to podle něj všichni obyvatelé, protože cena cukru by se skokově zvýšila. A nejen cukru, ale všech plodin.

Dezinfekce, co vyrostla na poli

Budoucnost cukrové řepy každopádně nespočívá jen v produkci sladidla a lihu. Reinbergr zmínil, že v dnešní době z ní lze vyrobit široká škála věcí, mimo jiné pro energetiku, nebo třeba obyčejnou vodu a zeminu.  

Líh pak nemusí přijít jen do kořalky. Reinbergr popsal, že během pandemie se jeho společnost vrhla do výroby dezinfekce: „Z řepy vyrábíme cukr. Vedlejším produktem při výrobě cukru je melasa, která jde do lihovaru. Z lihovaru z ní vyrobíme líh a lidové výpalky. Ten líh dneska vyrábíme pro široké využití, pro energetické účely, pro pohonné účely, pitné účely, zdravotnické účely a podobně.“

Výroba dezinfekce totiž v základu není nic komplikovaného. Stačilo nakoupit peroxid vodíku a glycerol, recepturu poskytla Světová zdravotnická organizace (WHO). Líh měli z řepy a poslední zbývala voda. I tu je možné získat z této plodiny – podle Reinbergra jí obsahuje 75 procent a při výrobě cukru se získává pomocí kondenzace.

Desterz ( 20. června 2020 14:07 )

Kdy se "vrátí k normálu" české mzdy a platy?

Michal nobl ( 20. června 2020 13:09 )

To budete letos zdrazovat jen cukr?Přidejte toho vic na zdražení.Co takle zdrazit ryby,ze by nám je dnešní deště odplavily do more.Věřím ze si na to zdražení cehokoli nějakou tu békovinu vždycky najdou pani prekupnici a plesk nám to vysvetli.

wilda ( 20. června 2020 12:37 )

Hezky lžete lidem a perfektně si s nima vytíráte p.r.d.el! Tohle se za komunistů nedělo!

krapotkin ( 20. června 2020 06:50 )

Je mi to jedno. Mám cukrovku, proto používám "jedovatá" sladidla.

Michal Michal ( 20. června 2020 06:48 )

Zemědělci furt naříkají , co jim nesežerou hraboši , to zničí mráz a když je nadúroda , zas se jim to nevyplatí sklízet pro nízkou cenu atd . Oni už stejně mají úrodu spočítanou na podzim , kolik jim pojišťovny vysolí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud