„Nový kámoš se ujal!“ Ivanka s půlkou tváře skáče štěstím po náročné operaci

Autor: Darina Jíchová - 
3. července 2019
12:45

Statečná Slovenka Ivanka Danišová (32), která má za sebou náročnou kraniofaciální operaci, se podělila o radost z rekonvalescence v americkém Chicagu. Na svém instagramu promluvila o úspěšnosti zákroku i o pocitech „nepopsatelného štěstí“, které prožívá. Má za sebou nejdůležitější lékařskou konzultaci, tým specialistů potvrdil, že autotransplantát, který jí voperovali do tváře, se ujal. „Dokázali jsme to. Je to zázrak a já jsem neskutečně vděčná,“ uvedla. Zákrok nebyl náročný jen fyzicky a psychicky, ale také finančně, přispívali na něj také Češi včetně celebrit a čtenářů Blesku.

Ivanka se narodila se vzácným syndromem, kvůli kterému se jí nevyvinula pravá strana tváře, za sebou má nespočet operací a dlouhé trápení. Zlomem v jejím příběhu byla červnová operace v Chicagu.

„Ještě teď mám v očích slzy, když píšu tyto řádky pro vás pro všechny, kteří jste se stali součástí mého boje. Raduju se z nejkrásnějšího úspěchu v USA. Je to můj poslední den. Děkuju za to, že tyto okamžiky můžu prožívat a sdílet je s vámi,“ napsala Ivanka.

Náročná operace byla úspěšná

Dívka má za sebou jednu z posledních pooperačních kontrol, lékaři se museli ujistit, že se Ivanka dobře zotavuje a že se ujal i štěp, který jí voperovali. „Toto jsou okamžiky, které mi navždy zůstanou v paměti. Po několika vyšetření přišel posudek toho nejúžasnějšího pana profesora. Před několikačlenným týmem lékařům mi řekl, že jsme to dokázali,“ raduje se Ivanka.

Boj Slovenky Ivanky Danišové s půlkou tváře pokračuje. Čeká ji další operace, (3.07.2019).Boj Slovenky Ivanky Danišové s půlkou tváře pokračuje. Čeká ji další operace, (3.07.2019). | reprofoto/instagram/ikinka7

„Štěp – voperovaný autotransplantát – můj nový kámoš, se ujal! Společně jsme zvládli náročnou operaci, která přišla doslova na poslední chvíli,“ svěřila se s tím, že hrozilo, že bude mít problémy s dýcháním, nebude schopná mluvit nebo samostatně jíst. Ivanka doplnila, že při zázraku nenastaly žádné komplikace.

Lékař se stal pro Ivanku druhým otcem

„Je to zázrak, jsem vděčná, že jsem přežila, a to díky nejlepšímu panu profesorovi, který je pro mě jako druhý otec. I přes obrovské bolesti jsem se znovu naučila mluvit a jíst. Je to neuvěřitelné. Děkuju, že dál můžu bojovat za svůj život, že mám šanci svůj kraciofaciální boj definitivně vyhrát,“ zmínila.

Ivančin boj zdaleka nekončí, čeká ji další operace, tentokrát v Japonsku. „Dostali jsme zelenou pro operaci v Japonsku, plánovaná je na 21. 10. 2019 a je prioritní,“ oznámila na svém facebooku.

Jizvy statečnosti a velké díky

„Součástí mého života jsou teď dvě nové jizvy, pro mě jsou to jizvy neskutečně těžkého boje. Vidím v nich statečnost a dravost,“ pokračovala. Ivančina slova vděku patřila hlavně rodině. „Mami, tati, bojuju a svůj slib, že jednou zakusím, jaké to je být zdravá, dodržím. Toto je můj dárek pro vás, jste navždy v mém srdci a každý den v mých myšlenkách,“ rodičům poslala dojemný vzkaz.

„Jsem vděčná, že jsem trojče, protože bez mé Mimušky a Janušky a jejich podpory by to nešlo,“ její díky patřilo i dvěma sestrám. „Děkuju všem, kteří jste mě podpořili,“ velké poděkování Slovenka poslala také těm, kteří jí pomáhají a dělají společnost skrze sociální média.

Video  Ivana Danišová se narodila bez pravé půlky tváře, nyní ji čeká poslední operace  - Andrea Ulagová

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud