Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Europoslanec Zdechovský o Tereze H. (25): Hrozí jí nebezpečí! Drogová mafie může chtít pomstu

Autor: VaB - 
20. listopadu 2021
21:03

Tereze H. (25) může po propuštění z pákistánského vězení hrozit nebezpečí. Alespoň to tvrdí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Mladá Češka je podle něj po propuštění z věznice na tajném místě, protože jí hrozí pomsta místní drogové mafie!

Trvalo to téměř čtyři roky, nakonec se ale Tereza H. (25) dostala na svobodu. Její první dny na svobodě ale zřejmě nebudou tak klidné, jak si sama Tereza možná představovala. Po propuštění na svobodu se rodačky z Uherského Hradiště ujali pracovníci české ambasády v Pákistánu, kteří s ní odjeli neznámo kam.

Ministerstvo zahraničí i na přání rodiny další informace k pobytu Terezy H. v Pákistánu neposkytuje. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) nicméně CNN Prima News prozradil, že jsou za informačním embargem i obavy o Terezino bezpečí.

„Pobývá na bezpečném místě, které nemůže být specifikováno kvůli tomu, že patřila ke korunním svědkům vystupujícím proti pákistánské drogové mafii. Je v jejím zájmu, aby nikdo nevěděl, kde se nachází. Bude tam do doby, než nasedne do letadla a opustí území Pákistánu,“ sdělil pro CNN Prima News europoslanec.

Zdechovský tvrdí, že svou roli v osvobození Terezy H. sehrál i on sám. „V současné době ještě nemůžu mluvit o celém svém angažmá. Ale půl roku na tomto případě spolupracuji s pákistánskými i českými úřady a bezpečnostními silami,“ uvedl pro televizi.

Podle Zdechovského se na osvobození podílela nejen ambasáda, ale i české tajné služby. „Ty na tom mají hlavní podíl spolu s právníky a panem velvyslancem,“ dodal lidovec s tím, že zatím není vyřešené, jak a kdy přesně se Tereza vrátí do České republiky. „Není jasné, jestli přiletí přímo do Prahy, nebo na jiné místo. Je to součástí řešení, které je připravováno českými diplomaty,“ uzavřel Zdechovský.

Video  Udivená Tereza reaguje na drogy ve svém zavazadle  - Youtube.cz
Video se připravuje ...

mirkazam ( 8. prosince 2021 09:58 )

Drogová mafie bude chtít pomstu ?? A to si tato pašeračka neuvědomovala,když do toho kšeftu šla ?? Jo,vidina peněz je silný motiv,a teď si následky musí nést sama.A kecy,že je nevinná,a že o ničem nevěděla ? Tak to ji nemůže věřit ani Zdechovský!!!

Dianthos ( 21. listopadu 2021 15:06 )

Změní jí identitu a zaparkují v Karibiku, aby se jí náhodou něco nestalo.

Dianthos ( 21. listopadu 2021 15:03 )

To je snad zlý sen! Europoslanec půl roku spolupracuje s pákistánskými úřady, bezpečnostními složkami, českými úřady, velvyslancem v Pákistánu, na OSVOBOZENÍ pašeračky drog?? O tom, že skutečně pašovala drogy snad tito inteligentní lidé nepochybují. Tak jaké osvobození? Ambasáda by jí měla pomoci zajistit právníka (právo na spravedlivý proces) a to, aby ve vězení měla dostatek jídla a lékařské ošetření. Ne aby podnikali kroky k obejití zákonů a osvobození kriminálníků.
Jaký trest by dostala pašeračka takového množství tvrdých drog v EU? V Čechách?
Jaký trest dostane nemocný člověk, který si pro svou potřebu pěstuje větší než malé množství konopí?
A otec kriminálnice ještě dává "razantně najevo" pracovníkům ambasády své přání, aby neposkytovali informace? Neprosí, ale je razantní?? Kde to žijeme?

eiben ( 21. listopadu 2021 13:51 )

***echovsky tak ty se pul roku angazujes za propusteni drogove prostitutky a paseracky? Za to te platime kazdy mesic 500 000Kc ??????? Ochujel

maxpax ( 21. listopadu 2021 12:07 )

Podle Zdechovského je tahle ubrečená šlapající pašeračka korunní svědkyně v boji s Pákistánskou mafíí? ? Za naše prachy z nás dělají úplné debily .
Pustili kvůli procesním pochybením. Celníci ze sebe nechali udělat debily. Ministerstvo zahraničí se jí snažilo celou dobu dostat do Čech a tatík teď úkoluje ambasádu. Co takle Řád Bílého lvy, nedostane?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání