Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

Tereza H. (25) je volná! Téměř 4 roky od zatčení se konečně dočkala propuštění z vězení

Autor: VaB - 
20. listopadu 2021
15:32

Bezmála čtyři roky Tereza H. (25) čekala, až jí pákistánský soud dá za pravdu, zbaví ji obvinění z pokusu o pašování heroinu a pustí ji na svobodu. Mladá Češka se konečně dočkala, soud téměř tři týdny po vynesení rozsudku konečně vyhotovil potřebné dokumenty a Tereza se dostala ven z věznice. Teď už ji čeká vytoužená cesta domů.

Na začátku listopadu padl u soudu v Láhauru v Pákistánu verdikt, který pětadvacetiletou Terezu H. zbavil všech obvinění v případu pašování heroinu. Cesta na svobodu, po které tak dlouho toužila, díky tomu dostala velmi reálné obrysy. Dlouhých 20 dní ale ještě Tereza musela čekat, než soud zařídí dokumenty potřebné k jejímu propuštění.

„Potvrzujeme vyhotovení písemného rozsudku soudu v Láhauru o osvobození české občanky vězněné v Pákistánu. O vyhotovení rozsudku byl dnes informován náš zastupitelský úřad,“ sdělila v pátek Blesku mluvčí Ministerstva zahraničních věcí (MZV) České republiky Eva Davidová. 

Ministerstvo počítalo s tím, že by Pákistánci mohli vězněnou Terezu propustit už v pátek nebo další den. Terezin vysněný moment přišel právě v sobotu, kdy se za ní naposledy zavřela brána proslulé věznice Kot Lakhpat.

„Česká občanka byla dnes propuštěna z vězení v Pákistánu. Odvolací soud ji osvobodil 1.11. Naše ambasáda jí nyní bude nápomocná při zajištění cesty zpět do ČR. Na výslovné přání rodiny nebudeme poskytovat další detaily," uvedli zástupci MZV na twitteru. 

Mladou Češku tak už čeká jen náročná cesta do České republiky,  během které bude muset minimálně dvakrát přestupovat. 

Terezu H. (25) v lednu roku 2018 zadrželi na letišti v Láhauru pákistánští celníci. V jejím kufru totiž našli bezmála devět kilogramů heroinu. V březnu následujícího roku poslal soud Terezu na osm let a osm měsíců do vězení.

Dianthos ( 21. listopadu 2021 12:37 )

Ano, právě kvůli těm mladým, kteří vyvádějí kousky, které rodiče ani nestačí postřehnout, musí být z jejich dosahu odstraněny tvrdé drogy. A to znamená trestání bezohledných parazitů společnosti, jako je Tereza.
Přeji jí, že se po třech letech dostala na svobodu z pekla islámské věznice, ale to neznamená, že jí teď budeme oslavovat jako nějakou chudinku, nebo celebritu. Zpochybňovat její vinu. Je to obyčejná prostitutka a pašeračka tvrdých drog, společnosti nic nedala, naopak daňové poplatníky hodně stála. Tak ať si na ní plivou podle libosti. Ona na chudé také plivala, když předváděla svůj luxusní život financovaný kriminální činností.

Emma33 ( 21. listopadu 2021 09:18 )

Hodnota - to slovo paseracce nic nerika. Jestli bude nekdo nekoho hledat, tak to bude paseracka , kterou si vyhleda zbytek party a ti, ktere napraskala.

Emma33 ( 21. listopadu 2021 09:15 )

Zodpovednost ona zadnaou nema. Slapky to maji jinak. Je to odpad spolecnosti.

Dianthos ( 21. listopadu 2021 04:16 )

bre-burda - soud jí nezprostil viny protože by byla nevinná, ale protože se celníci, při objevení a zajištění drog, dopustili určitých procesních chyb. Například neudělali chemický rozbor bílého prášku, který sice všichni ochutnali, takže věděli, co to je, ale co kdyby se zmýlili a Tereza si pašovala v kufru cukr, že?

radsab ( 21. listopadu 2021 04:08 )

bouchlej jardo vo zem (hlavou?) aneb jardavozembouch. "Nechapu, proc se tak zbytecnemu...." píšeš. KAŽDÝ ČLOVĚK NENÍ ZBYTEČNÝ, MÁ HODNOTU. I Terča se prostě špatně rozhodla. Vinná či nevinná ví ona sama a Bůh. Beruška si vytrpěla až až v tom muslimským pekle. Proč propaguješ zlo "Malej dvorek a dlouhej bič a zdůrazňuješ NAMOČENÝ VE SLANÝ VODĚ? Pak se nedivme že ten svět takto vypadá, když není odpuštění!!! Terince ze srdce přeji ať okusí svobodný život, tvrdě ponaučená a všem "negáčům", kéž se něco podobného nestane vašim dětem, nebo mladí vyvádějí kousky jako blesk z čistého nebe a ani to rodiče nemusí postřehnout v dnešní uspěchané době!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání