Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Proč Terezu (25) dál drží ve vězení?! Ustaraný táta promluvil

Autor: VaB - 
5. listopadu 2021
14:12

Tereza H. (25) z Uherského Hradiště seděla skoro čtyři roky v pákistánském vězení. Po rozsudku odvolacího soudu, který ji očistil v případu údajného pašování heroinu, se už těší na cestu domů. Na dceru se těší i její otec, nyní mu podle jeho slov záleží na jediném – aby se Tereza bezpečně vrátila domů. Odpykávat si měla původně téměř devítiletý trest.

Pro Terezu v Pákistánu začalo velmi těžké období v lednu roku 2018. Tehdy ji na letišti v Láhauru zadrželi celníci, protože v jejím kufru nalezli téměř devět kilo heroinu. Mladá Češka byla údajně zadržena a po 14 měsících odsouzena k osmi letům a osmi měsícům vězení.

Tereza ale už od začátku tvrdila, že je nevinná. Drogy jí měl prý do kufru někdo podstrčit. A trvalo několik let, než konečně Terezin právní zástupce u soudu uspěl a její jméno očistil. Radostná zpráva přišla první listopadový den. V pondělí odvolací soud přijal argumenty Terezina advokáta Saifa ul Malúka a Češka byla obvinění zproštěna.

Tatínek promluvil

Nyní už jen čeká, až bude navždy propuštěna a po letech se konečně vrátí do České republiky. „Tereza se už začala loučit s kamarádkami ve vězení. Po propuštění požádá o vydání svého pasu. Ten byl společně s její taškou, mobilem a dalšími osobními věci zabaven celníky,“ popsal zdroj Blesku.

Na návrat Terezy se připravuje už i rodina. „Teď mě zajímá pouze jediné. A to je, aby Terezka bezpečně a co nejdříve přicestovala domů,“ řekl televizi Nova Terezin tatínek. Příbuzní už před tím avizovali, že jsou připraveni Tereze koupit letenku domů.

„Kolegové ze zastupitelského úřadu jsou zároveň připraveni zajistit české občance po propuštění ubytování, kde setrvá do doby, než odletí ze země,“ řekla Blesku mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Kdy přesně se ale Tereza dostane z vězení na svobodu, české a zřejmě ani ty pákistánské úřady zatím neví. „Soud dosud nevyhotovil písemný rozsudek, který je první podmínkou pro propuštění české občanky. Druhou podmínkou pro odcestování zpět do České republiky je navrácení jejích osobních věcí včetně jejího cestovního pasu. Propuštění české občanky je tudíž pravděpodobné v příštím týdnu,“ sdělila Davidová v pátek krátce po jedné hodině odpoledne. 

kinki ( 13. listopadu 2021 20:00 )

Toľko mediálneho povyku kôli jednej kurve!

kinki ( 13. listopadu 2021 19:57 )

Načo by sa vyjadrovala? Však jej vnučka teraz zarobí na nový!

Iveta Gráfová ( 7. listopadu 2021 17:33 )

No já myslím že drogový gang, pro který pašovala a který na policii vesele udávala, si jí bez pochyby najde. Tihle hoši udavače rádi nemají. Myslím že dlouho žít nebude. Už teď na ní jistě před věznicí
čekají!

Emma33 ( 7. listopadu 2021 11:17 )

Proc musime mit ve state takovy sracky jako je tahle slapka. Nikdo v jeji nevinu neveri. Udelala to a mohlo kvuli ni zemrit dost lidi. Kdo vi, kolik se ji toho propasovat podarilo. Myslim, ze si ji tady nekdo najde. Karma je zdarma.

IngKecner ( 7. listopadu 2021 10:21 )

Některý otec děti vydědí za prkotinu, a to není fér. Někdo si ale nejspíše dělá ze života v podstatě jen šprťouchlata, a vše bere na lehkou váhu. Tedy ani odpuštění si příliš vážit nebude, a bude ho brát jako samozřejmost, jelikož je nevinná a hlavně zřejmě přespříliš sebevědomá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání