Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Oblačno 3°C

Poslední foto před smrtí: Při děsivé nehodě zemřeli čtyři chlapci (†6, †10, †11, †11) a Marián (†43)

Aktualizováno -
20. srpna 2020
11:12
Autor: shp - 
20. srpna 2020
10:18

Životy rodin ze slovenského Stropkova už nikdy nebudou jako dřív. Devítičlenná posádka minivanu se ve směru na Liptovský Trnovec srazila s protijedoucím vozem z Německa. Na místě zemřeli čtyři chlapci (†6, †10, †11, †11) a Marián (†43). Z mužova posledního vzkazu a fotografie před smrtí mrazí v zádech. Všichni vypadali tak šťastně. Nehoda byla natolik děsivá, že rozplakala i zasahující hasiče.

Na místo nehody jela celá směna určená pro dopravní nehody. Bohužel u některých už pomoc nebyla možná. Na místě už byla i jedna sanitka a postupně přijížděly další. Byl to velmi těžký zásah,“ řekla s těžkým srdcem a slzami v očích Novému Času ředitelka mikulášských hasičů Eva Krajčiová. Nejenom ji tragédie rozplakala. Pohled na bezvládná tělíčka dětských obětí rozesmutnil i jinak zocelené hasiče. I jim se draly slzy do očí.

Hasičský a záchranný sbor (HaZZ) zavolal i psychology na poskytování posttraumatické pomoci pro pozůstalé i příslušníky HaZZ. Byl to velmi těžký zásah vzhledem k tomu, že šlo o úmrtí dětí,“ přiznala Krajčiová. „Mnozí z našich příslušníků ještě takovouto událost nezažili a snášejí to velmi těžko, i když jsou to tvrdí chlapi,“ přiznala ředitelka hasičů. 

Pouze jedno dítě z dodávky přežilo

Zraněné převezli záchranáři do nemocnic v Ružomberku a v Liptovském Mikuláši. „Jsou při vědomí, utrpěli zejména středně těžká zranění a lehčí poranění,“ informovalo Operační středisko záchranné zdravotní služby SR. Německá rodina, která seděla v druhé dodávce, utrpěla pouze lehká zranění. Šílené na tragické nehodě je také to, že v slovenském voze z pěti dětí přežilo jen jedno tříleté. Zbytek z devítičlenné posádky tvořili dospělí.

Skupinu tvořili obyvatelé Stropkova. „V pondělí odjeli na Oravu, včera ráno odtamtud vyrazili na další cestu,“ prozradil webu Pluska.sk kamarád účastníků nehody. Mužem, který při nehodě zahynul, je Marián N. (†43), který pracoval jako řidič z povolání.

Na sociální síti nyní visí jako děsivá připomínka události jeho poslední vzkaz před smrtí. „A jede se na výlet,“ zní. Ke vzkazu přidal i fotografii sebe a chlapců v minivanu. Jde o nyní velmi smutný snímek. Zanedlouho poté byl již bohužel mrtvý a čtyři děti s ním. Tragédie zasáhla i ostatní obyvatele Stropkova.

Video Při děsivé nehodě zemřeli čtyři chlapci (†6, †10, †11, †11) a Marián (†43) - Policía SR

Vzkaz do nebe

Na městském úřadě tam nyní visí černá vlajka. „Je to velká tragédie, dozvěděli jsme se, že jde o naše obyvatele, o koho konkrétně, zatím nevíme. Je nám to hrozně líto, pro město je to tragédie nevídaných rozměrů,“ uvedl primátor Stropkova Ondrej Brendza a rodinám vyjádřil upřímnou soustrast. Tu vyjádřil i Mariánův zdrcený bratranec, který na sociální síti napsal: „Chlapci, dávejte na nás tam seshora pozor. Majo, budeš mi chybět!“ Na Mariána se smutkem vzpomínají i jeho kolegové – řidiči z povolání.

nfpadamrm@centrum.sk ( 25. srpna 2020 15:49 )

Aby pre bohote deticjy a dieta velkopodnikatela neplatili cestne predpisy pre zlatu mladez? Aby preto? Tolko rokov a nic sa na tej ceste nestalo.

nfpadamrm@centrum.sk ( 25. srpna 2020 15:46 )

Vy ste mafian? Ste velkopodnikatel?

nfpadamrm@centrum.sk ( 25. srpna 2020 15:44 )

Na organizovany zlocin nie je dobra? Ide aj o vnuka velkopodnikatela od ktoreho som aj ja mala parkrat vyhrazky aby to bolo spravne starat sa do mafianskych uctoch a o chudak nemke nepisali nic budte radi ze nie su v cechach doposial?

nfpadamrm@centrum.sk ( 25. srpna 2020 15:40 )

Pre velkopodnikatela C, ktory chodi do zahranicia za ucelom... a obavaneho cloveka sa robi aj tato zbierka? Skladat sa na mafiu?

pjotri ( 21. srpna 2020 03:39 )

Posledni slova pred smrti: "Ocko, pridaj plyn, Tatralandia otvara!"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud