Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Opilý mladík srazil autem dvě děti: Alex (†5) zemřel, jeho bratranec Patrik (9) bojuje o život

Autor: shp - 
30. července 2020
14:41

Nesmírná tragédie se odehrála v Ostrovanech na východním Slovensku. Mladý řidič osobního auta, který byl podle místních pod parou, tam srazil dva malé chlapce. Mladší Alex (†5) byl na místě mrtvý, starší Patrik (9), který je jeho bratrancem, leží v kritickém stavu v nemocnici.

Neštěstí se stalo jen pár kroků od domů, kde chlapci bydlí. Obě děti stály vedle sebe, proto je řidič smetl najednou. „My jsme byli na dvoře, děti šly dva tři kroky, on hned bum s autem,“ řekla TV JOJ zdrcená paní Jana, která je matkou těžce zraněného Patrika.

Video Opilý mladík srazil autem dvě děti: Alex (†5) zemřel, jeho bratranec Patrik (9) bojuje o život - TV JOJ

Podle slov příbuzných zůstal malý Alex zaklíněný pod vozem. Zpod auta se ho podařilo vysvobodit, ale to už bylo pozdě. „On byl v bezvědomí, nereagoval,“ vypověděla chlapcova teta Jana. Do osady byli okamžitě přivoláni zdravotníci.

Alexe se nepodařilo zachránit

Na místo jsme vyslali dvě posádky ZZS a letecké záchranáře. Bohužel, jedno z dětí se nepodařilo zachránit,“ uvedla mluvčí OS ZZS Alena Krčová. Starší Patrik byl převezen do prešovské nemocnice. Podle informací nejbližších je jeho stav velmi vážný.

Hned po přijetí ho museli urgentně operovat. „Okolnosti této události jsou předmětem vyšetřování,“ prohlásil policejní mluvčí Igor Pavlík. Mladý řidič skončil na policejním oddělení. Už na místě nehody se říkalo, že usedl za volant opilý.

Nadýchal 2,4 promile

To potvrdila dechová zkouška. „Výsledek byl 2,4 promile,“ uvedl Pavlík. „On jel opilý, bez řidičského průkazu. Jednoho zabil, druhý leží v kritickém stavu v nemocnici,“ uzavřela Jana s pláčem. Doufá, že se jí Patrik vrátí domů. Moc se o něj bojí.

Další videa
Články odjinud