Češky Marie a Hana zemřely po nehodě autobusu: Trest pro řidiče? Výsměch, říkají pozůstalí

Autor: ČTK - 
21. února 2020
14:16

Tříleté vězení vyměřil soud na Slovensku řidiči autobusu, který před čtyřmi lety havaroval v Srbsku. Zemřeli tehdy tři Slováci a Češky Marie a Hana. Napsal to list Korzár. Verdikt není pravomocný. Příčinou nehody byl patrně mikrospánek řidiče slovenského autobusu.

Obžalovaný řidič autobusu u okresního soudu ve městě Rožňava na východním Slovensku přiznal vinu a omluvil se pozůstalým. Soudce tak rozhodoval jen o výši trestu.

Prokurátor se k verdiktu na líčení nevyjádřil. Někteří pozůstalí podle listu netajili zklamání nad, podle nich, nízkým trestem pro řidiče autobusu.

Nehoda autobusu s klienty cestovní kanceláře Aeolus se stala v červnu roku 2016 časně ráno na úseku dálnice Niš-Bělehrad u obce Bobovište při návratu z Řecka.

Autobus s 29 cestujícími a dvěma řidiči sjel z vozovky a převrátil se. V autobuse cestovalo 12 českých turistů.

machaj ( 22. února 2020 12:44 )

to to je OK, aby si odpočinul, až pojede on

machaj ( 22. února 2020 12:43 )

No myslím, že by to bylo tak na podmínku a ne na zavření.

oxygene.p ( 21. února 2020 16:35 )

co by jako ti pozůstalí chtěli? Doživotí nebo trest smrti? Veřejný lynč nebo přímo veřejnou popravu? At jdou do análu , je to neskutečný , jak někteří lidi jsou pomstychtivý , chtěli by druhého vidět na pranýři , chtěli by mu trhat maso z těla zaživa , lámat kosti ,dloubat oči..

Monikay ( 21. února 2020 15:03 )

druhý řidič spal...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud