Sadistický čin nebo sexuální perverze, říká psycholog k upálení psa! Hrozil by i útok na dítě?

Autor: lc - 
11. května 2020
06:05

Ohořelé torzo utýraného psího těla, které bylo objeveno v lese v Pohronské Polhoře na Slovensku, vyděsilo nejen policii, ochránce zvířat a veřejnost, ale zneklidnilo i odborníky na lidskou duši. Podle psychologa Jana Kulhánka jde o velmi koncentrovanou agresi a sadistický čin. Může se pachatel mstít i na dítěti?

Přenesená agrese

Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl má pro děsivý čin dvě hlavní možné varianty. „Bezpochyby jde o naprosto necitlivý, sadistický a agresivní čin. Ten člověk si možná potřeboval vybít vztek na jiném objektu, než na tom, na kterém si to nemůže dovolit. Takže první možnost je přenesení afektu, zbavení se vzteku na bezbranném zvířeti, které ještě nakonec zohaví,“ soudí Kulhánek.

Druhou možností je sadistický čin spojený s nějakou sexuální perverzí. „Že ten člověk dělá něco, při čem cítí až sexuální uspokojení,“ vysvětluje psycholog a dodává: „Asi jsou i jiné možnosti, mohl být pod vlivem drog a tohle nějaký zvrhlý rituál, ale to už se pouštíme na tenký led.“

Psa někdo zabil, pověsil na strom a zapálil.Psa někdo zabil, pověsil na strom a zapálil. | Polícia SR

Nebezpečí pro okolí?

Snadno se také nabízí otázka, zda by byl pachatel takové krutosti schopen ublížit dítěti. Jan Kulhánek soudí, že vyloučené to určitě není. „Pokud někdo ubližuje někomu, kdo mu není rovnocenný, u koho je to kvůli jeho bezbrannosti snadné,  tak nás jistě napadne obava, jestli by takhle nemohl ublížit i člověku. Pokud ano, tak by si spíš vybíral dítě, protože to je oběť, nad kterou má jasnou převahu,“ říká psycholog.

Dětští tyranové...

Jan Kulhánek se ve své praxi nikdy osobně nesetkal s dospělým, který by takto ubližoval zvířatům. Naopak s dětmi ale tuto zkušenost má. „Setkal jsem se s tím, že vyděšení rodiče přivedou děti, které hodně ubližují zvířatům, že to má až charakter sadismu,“ vypráví odborník. „Děti na vsi chytily žábu a nafukovaly ji kompresorem, nebo nafukovaly toulavého psa a ten trpěl a umřel,“ popisuje.

V takovém případě jako odborník vždy řeší, co je motivací pro takový čin. „Jestli mají tyto agresivní sklony v sobě a na zvířatech si vybíjejí vztek a frustraci, třeba proto, že je doma rodiče mlátí nebo se jim nevěnují. To je ta horší varianta,“ popisuje Kulhánek.  V jiném případě může jít o experiment, kdy si dítě neumí plně uvědomit, co způsobuje, a je v roli »vědce«.  „To je ta lepší varianta, protože se to dá tomu dítěti vysvětlit a dítě v tom už nechce pokračovat.“

Na policii teď nicméně je, aby pachatele otřesného týrání z Pohronské Polhory poblíž Brezna na Slovensku dopadla.

panchovilla ( 25. května 2020 22:49 )

To není pravda,že někdo musí mít nutně komplexy nebo si něco léčí nebo se připravuje na dítě...jsou prostě lidi,co nesnáší psy a bohužel dnešní čoklománie,kdy je pes pomalu povýšen na boha všeho lidstva,přiživuje tyhle činy.Malá,dá se říct psychopatická skupina lidí už má tohoto trendu dost,pes jim třeba to dítě zabil,potrhal ovce,napadal je nebo jim ho ze známých někdo nutil a tak pak si to jdou vybít na nějakém psu.Pochybuju,že by děti zabili tak velkého psa a ještě ho uvázali tak vysoko v lese.To vypadá na práci myslivce.To jsou třeba lidi,který psy nesnášej tak nějak přirozeně,pokud ten pes není jejich.Mluvte o psech,piště o psech,řešte všechno kolem psů a takové činy budou jen stoupat.Budete v určitých lidech vyvolávat nenávist ke psům.

Mnau1 ( 22. května 2020 01:00 )

Kazdy se stara jen o to, jestli ta sadisticka bestie by to mohla udelat decku. Ale kolik sadistickych decek zije na Slovensku v ciganskych osadach rozrostlych do nekonecnna. Tam je brutalni muceni psu a kocek na dennim poradku. Ochranci zvirat tam z ,,pekla" techto zbytecnych lidi, kteri nejsou zadnym prinosem pro spolecnost zachranuji kazdy tyden plno zvirat. Utulky praskaji ve svech, kolik slusnych obcanu pravidelne kazdy mesic prispiva ze svych platu na zachranu techto zbidacenych zvirat. Je ostuda, ze vlada zavira oci pred temito hruzami a jeste tyto ,,spoluobcany" podporuje soc.davkami, prestoze decka nechodi do skoly a rodice nepracuji. Vysmech pro obcany, kteri dodrzuji zakony a ziji sporadany zivot. Na Slovensku maji dokonce zvireciho ombudsmana, ktery bud zaspal nebo to neni ten spravny clovek na teto pozici. Jinak by uz davno existoval zakon zakaz chovu a rozmnozovani psu, kocek v osadach pod pohruzkou odebrani soc.davek.

hejpockej ( 12. května 2020 12:50 )

Mezi cikanama jsou i normalni uspesny lide, ktery se za takovyhle stydi, a doplaci na ne.

hejpockej ( 12. května 2020 12:45 )

jiraskot, proc jsi tak nenavistny? Rodice te tyrali, ve skole sikanovali, zenska te nechala, v zivote jsi nic nedokazal, ale zvirata snad za to nemuzou ne? Vis dobre kdo za to muze, ze jsi zruda. Vyhledej odbornou pomoc, fakt ti to pomuze. Jsi nemocny clovek.

hejpockej ( 12. května 2020 12:40 )

jiraskot, ty kdybys lezel na ulici tak tobe bych tedy nepomohl. Zrudy jako jsi ty, jsou nestesti a ostuda naroda. Tohle ti pripada normalni? Takhle by jsme se meli chovat vsichni a neresit to? Jako neadrtalci z jeskyne? Sadisti s dusevni poruchou? Mozna te taklhle vychovali, holt jste zrali co se hybalo, a koupali jednou za mesic ve stejny vode. Ale normalni lide jsou vzdelany a na urovni a nestravuji se po cikansku, vis? A asi proto si vsichni co slysi tvuj nazor klepou na celo a proto se te kazdy stiti. Preji ti abys byl v pristim zivote pes a mel pana jako jsi ty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud