Pohřeb Lukáše (†18), kterého ve škole zasáhla elektřina: Rodiče plakali nad jeho rakví

Autor: shp - 
31. prosince 2019
13:19

Rodina studenta Lukáše (†18) ze slovenského Polárikova prožila neskutečně smutný konec roku. Talentovaného mladíka během školního vyučování probila elektřina a on po třech týdnech v umělém spánku zemřel. Smrt ho zastihla těsně před Vánocemi. Nyní mu bližní a přátelé dali poslední sbohem v krematoriu v Nových Zámcích.

Lukáš svůj boj o život prohrál 22. prosince. Tři týdny se rodina a přátelé modlili za to, aby se z umělého spánku probral. Jejich prosby však nebyly vyslyšeny. Lukáše na Střední spojené škole elektrotechnické zasáhl elektrický proud s napětím 400 voltů a s něčím takovým se jeho tělo prostě nedokázalo vyrovnat.

Na dojemném pohřbu se to jen hemžilo sklopenými pohledy a očima plnýma slz. Otázka „Proč se to muselo stát?“ byla podle přítomných redaktorů Nového Času všude. Namísto vysněné radosti ze složení zkoušky dospělosti museli rodiče svého syna pohřbít.

Lidé se nevešli do smuteční místnosti

S Lukášem se přišlo rozloučit několik stovek lidí. Nevměstnali se ani do smuteční místnosti a spousta z nich musela stát venku. Před obřadem nad bledě hnědou rakví, nad kterou se s pláčem skláněli rodiče, promítali na obrazovce fotky Lukáše od dětství až po současnost.

Záběry usmívajícího se chlapce bolely na srdci. Pláči se neubránili ani Lukášovi spolužáci se zelenými stužkami na oblecích. Jejich kamarád se už do školní lavice nikdy nevrátí. To, co se stalo ve škole o osudném dni, vyšetřuje policie i znalci.

Zastaralé vybavení

Inspektorát práce mluví o fatálním selhání bezpečnosti ve škole. „Okolnosti případu vyšetřujeme jako ublížení na zdraví a začali jsme trestní stíhání,“ informovala nitranská policejní mluvčí Renáta Čuháková. Podle spolužáků Lukáše se ve škole používalo zastaralé vybavení ještě z dob Československa...

PPP150W ( 31. prosince 2019 16:50 )

Zvláštní mentalita některých z vás. Umře mladý člověk díky šlendriánu někoho jiného, nikdo z vás neví jak se to seběhlo, ale nic vám nebrání v jeho urážkách. Takový Damir55, samozvaný odborník a mistr na všechno, urážející kohokoli a kdykoli, libující si ve vulgarizmech všeho druhu je ve skutečnosti ubožák frustrovaný vlastní neschopností něco dokázat, tak si to kompenzuje urážkami těch, kterým nesahá ani po podrážky. Jediné co si opravdu zaslouží je důkladné psychiatrické vyšetření s následnou ústavní péčí.

luklovah ( 31. prosince 2019 16:42 )

Damír55 vy jste idiot největšího kalibru.

_zacotomame ( 31. prosince 2019 16:39 )

***, docela rád bych ti doma udělal elektroinstalaci zadarmo.

karancita ( 31. prosince 2019 16:16 )

No to je zase titulek! Asi se měli rodiče smát, když pohřbívají syna. Nechte je na pokoji.

tezardsen ( 31. prosince 2019 13:36 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud