Tyranské řádění falešného doktora: Pacienty přivazovali k postelím a kopali do nich

Autor: shp - 
19. prosince 2019
19:02

Vydával se za doktora, ale nebyl nic jiného než prachsprostý podvodník. U soudu s falešným lékařem Ivanem B. vypovídalo osm svědků. Mezi nimi byl i syn jedné z poškozených Miroslav Barinka. Jeho máma se do domova důchodců Iris v Heydukově ulici v Bratislavě dostala na začátku roku 2018 a žila tam až do osudné razie.

Když ji do zařízení přijali, byla čiperná důchodkyně. Jasně, občas něco zapomněla, ale stále si zvládala vařit a dělat práce okolo domu,“ říká Barinka webu Pluska.sk. Z toho, co v zařízení dělali jeho mamince, má dosud noční můry.

Moji maminku přivazovali k posteli. Dělali to proto, aby s ní neměli starosti,“ řekl webu Pluska.sk se slzami v očích. Přístup ke dveřím jí zablokovali stolem, aby nemohla opustit pokoj. Když to nepomáhalo, kopali ji do nohou.

Mně tvrdili, že často padá a udělala si to sama. Ale lékaři v nemocnici mi řekli, že sama si takové zranění způsobit nemohla,“ kroutí hlavou. Pak ale v zařízení přišla tvrdší opatření. Pravděpodobně do seniorky i kopali.

Pravidelně ji dopovali silnými léky. Ty z ní udělaly ležáka,“ povzdychl si syn. Miroslav také s těžkým srdcem vzpomíná na hygienu a stravu, kterou jeho matka dostávala.

K mojí mamince jsem chodil každý den. A při každé mé návštěvě jsem cítil nepříjemný zápach moči. Mnohokrát nedali mamince snídani a k obědu dostala jen jogurt. Jídlo jsem jí musel nosit z domu, jinak by tam umřela hlady,“ pokračuje syn.

Zanedlouho poté ale do Iris naběhlo policejní komando. Miroslavův psychický stav to velmi poškodilo. „Celé noci jsem nespal, vyčítal jsem si to. Dosud mám noční můry,“ uzavřel své smutné vyprávění.

nemocna ( 20. prosince 2019 00:28 )

Rodiče se o své děti starali a vychovávali od narození do dospělosti, dopřávali jim co mohli, mnohdy byla matka s dětmi doma a otec živil všechny, na stáří se zase mají postarat o rodiče jejich děti a oplatit jim péči a lásku až do posledního vydechnutí, každý starý člověk nemá umírat odsunutý v cizím prostředí s cizími lidmi bez lásky svých blízkých kteří jsou bezcitní sobci a jen chtějí víc a víc peněz vydělávat at mají auto, drahé nepotřebné věci, dovolenou u moře apod. do práce prý musí oba jinak by se neuživili což je nesmysl jen se uskromnit aby byla rodina stále pohromadě, jejich rodiče nezažili dovolenou starali se o své děti zamyslete se kdo vrazil rodiče do ústavu a vydělané peníze jsou v mnohých zbytečnostech vystavených po bytě, nebylo by lepší raději mít rodiče?

starymlok ( 19. prosince 2019 23:22 )

Dnes tady banda faluslů 8x.Kreté.ni

dejavu ( 19. prosince 2019 21:09 )

Takže on věděl, že matku týrají hlady, když jí musel nosit jídlo, že nedbají o její hygienu, když byla cítit močí, viděl, že má spoustu zranění a přesto ji v tom domově nechal... Co na to říct? Je spoluviníkem!

sigmae ( 19. prosince 2019 21:03 )

chudáčku trapnej

palkibbge ( 19. prosince 2019 20:32 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud