Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Falešný učitel Jaroslav se vydával i za primáře! Asistoval u operací a vyučoval trenéry

Autor: jn, idh, jad - 
28. ledna 2019
19:40

Pět měsíců učil na střední škole na Kladensku, při nástupu se prokázal falešným vysokoškolským diplomem. Talent Jaroslava K. ale sahá mnohem dál! Už se vydával i za lékaře a účetního. Když mu začalo téct do bot, prohlásil se za smrtelně nemocného.

„S panem K. jsme rozvázali pracovní poměr dohodou,“ uvedla pro Aha! ředitelka Střední školy služeb a řemesel ve Stochově na Kladensku Jaroslava Pichová. Falešného učitele zaměstnávala ještě loni v prosinci.

Na to, že nemá pro výuku kvalifikaci a prokazuje se padělkem, přišla její ředitelka. Chtěla po novém kolegovi doložku k diplomu, marně. Tak si jeho studium ověřila přímo na fakultě. Výsledek? Nikdy tam nestudoval. Zda se obrátila na policii, nechtěla Pichová komentovat. „Podobný případ nevyšetřujeme,“ řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. 

Role lékaře mu slušela víc

Jaroslav K. podle svědků vystupoval také jako primář oddělení JIP nebo ARO jedné pražské nemocnice. Sice neléčil lidi, ale na veterinární klinice ošetřoval zvířata. Při některých mimořádných případech si veterináři mohou přizvat na asistenci humánního lékaře.

Třeba specialistu na cévy, klouby. Zvířecí doktoři mají sice také své specializace, ale odborníci na lidské tělo leckdy pomohou. „Podezření, že nebyl tím, za koho se vydával, jsem neměl. Působil profesionálně a sebevědomě. Pak mě kontaktovala policie s dotazy na něj. Žádný titul neměl, dokonce zneužil razítko mojí firmy,“ uvedl pražský veterinář S. E., který si nepřál uvést jméno.

Ten byl dokonce u výslechu na policii, protože kauzu řešila v roce 2015 Komora veterinárních lékařů. Výsledek během víkendu její zástupci nedokázali dohledat.

Učil trenéry zdravovědu

S „tituly“ PeaDr. a MUDr. byl Jaroslav K. vedený jako lektor rekvalifikačního kurzu pro fitness instruktory. Vyučoval je fyziologii, anatomii a první pomoc. „Dodnes jsem to netušil, vystupoval velmi profesionálně,“ byl včera překvapený majitel pražského fitness centra.   

Láska k číslům byla prý relax

Veterináři S. E. nabídl podvodník i vedení účetnictví, tvrdil, že účtařině rozumí a bere ji jako relax. A jen tak mimochodem, podle některých informací měl Jaroslav K. provádět veterinární a chirurgické zákroky. U falešných titulů a dovedností Jaroslav K. skončit neměl.

Když v prosinci 2015 vyšlo vše najevo, kontaktoval veterináře S. E. s dojemnou historkou. „Že prý leží v nemocnici IKEM na jednotce intenzivní péče a umírá na selhání ledvin. Poslal mi dokonce své údajné výsledky z vyšetření krve, podle kterých mu zbývaly spíš dny,“ řekl Aha!. Úplně stejným způsobem ukončil spolupráci s fitness centrem, kde dělal lektora. 

antismejd ( 29. ledna 2019 10:54 )

jak to,že tomu magorovi na to všichni skočili??????

nika70 ( 29. ledna 2019 00:43 )

A názor psychologa? Nebo spíš psychiatra???

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání