Jiříka (†16) srazil někdo autem! Jeho sestra zveřejnila emotivní vzkaz

Policie hledá vozidlo, které srazilo šestnáctiletého chlapce.
Autor: VaB - 
16. prosince 2019
13:37

Jiříka (†16) na začátku října někdo srazil na Havlíčkobrodsku autem a ujel. Chlapec na místě zemřel a našel ho až náhodný chodec. Policie už dva měsíce pátrá po pachateli, stále ale bezvýsledně. Sestra sraženého chlapce na facebooku vybízí lidi k pomoci.

Obrovský šok musel utrpět náhodný kolemjdoucí na začátku října. Mezi obcemi Sobíňov a Ždírcem nad Doubravou na silnici II/345 našel ve dvě hodiny ráno šestnáctiletého chlapce bez známek života. Poskytl chlapci první pomoc, ta už ale nemohla nic změnit. Lékař u chlapce konstatoval smrt. 

Informace, že na úmrtí chlapce měla mít podíl údajná intoxikace drogami a nízké teploty, se nepotvrdily. Chlapce tak s největší pravděpodobností srazilo auto. Řidič chlapci nepomohl a zbaběle ujel.

V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Kriminalisté, kteří případ vyšetřují, začali okamžitě vyhodnocovat kamerové záběry. Pátrali po řidiči Renaultu Scénic, jehož svědectví je pro policii zásadní. 

Zemřel náš Jiřík…

„Zítra v ranních hodinách to budou 2 měsíce, kdy nám tragicky zemřel náš Jiřík,“ psala v úterý na svém profilu sestra sraženého chlapce Kristýna. Jiříka srazil zatím neznámý řidič v sobotu 12. října. „Nikdy nezapomenu na to ráno, kdy mi mamka volala a řekla mi, co se stalo,“ píše dál sestra.

Policie v současné době pátrá po černém voze BMW. „Po důkladném vyhodnocení dalších kamerových záběrů bylo ve Ždírci nad Doubravu zachyceno na kruhovém objezdu dosud blíže neustanovené osobní motorové vozidlo. Jedná se pravděpodobně o tmavší auto značky BMW v provedení sedan,“ uvedla pro Denik.cz Čírtková. 

„Zažívat a oznamovat smrt svého syna je asi tou největší bolestí v životě. V těchto dnech, týdnech a měsících si víc než kdy jindy uvědomuji, jak moc silné ženě jsem se narodila,“ popisuje Kristýna dál svou situaci.

Svého bráchu měla moc ráda, a proto se snaží vypátrat svědky události. „Opět zkouším sílu FB. Prosím o sdílení, zejména na Vysočině a okolí. Moc děkuji všem,“ zakončila svůj text.

Kriminalisté žádají, aby se svědci se svým svědectvím přihlásili na lince 158. Obrátit se mohou případně i na samotné kriminalisty z Havlíčkova Brodu, a to na telefonních číslech 974 271 326 nebo 974 871 320. 

starymlok ( 16. prosince 2019 18:29 )

Milane,to nejsou lepšolidi,to jsou hyeny a zmr-di

banany ( 16. prosince 2019 18:20 )

Kdo zabije a ujede, nadosmrti mu sebrat papíry a zavřít na 10 let!!! Rodině dát alespoň 10 mega i když jim syna už nevrátí. V USA by to odnesl mnohem tvrději!!!!!

Milan mid ( 16. prosince 2019 14:29 )

ZA ODJETÍ OD NEHODY PŘI ZRANĚNI BY MĚL BÝT STEJNÝ TREST PRO VŠECHNY !! SEBRAT JIM NA PĚT LET ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ A POKUTU 100 TISÍC A TŘI ROKY VĚZENÍ !!!!A ŽÁDNÉ VÝMLUVY JÁ BYL VE STRESU JÁ JSEM ODEŠEL A DAL JSEM SI PAK NĚJAKOU ŠTAMPRLI !!!!!§ TO SI POŘÁD BUDE SE SLUŠNÝCH LIDI DĚLAT SKUPINA LOTRU A LEPŠOLIDI CYPY NEBO CO ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud