Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Šok! Chlapec (†16) nezmrzl ani se nepředávkoval! Někdo ho srazil autem a ujel! Policie hledá svědky i viníka!

Chlapec (†16) ležel mrtvý u silnice: Policie hledá svědky i viníka!
Chlapec (†16) ležel mrtvý u silnice: Policie hledá svědky i viníka!  (Autor: David Malík, Policie ČR)
Autor: VaB - 
31. října 2019
13:46

Zdálo se, že to přehnal s drogami, pak zkolaboval a zmrzl. V případu mrtvého chlapce, kterého našel náhodný kolemjdoucí u silnice nedaleko obce Sobíňov, však došlo k nečekanému zvratu! Policisté dospěli k názoru, že mladíka někdo srazil autem a že z místa nehody ujel! Hledají proto svědky, kteří by jim pomohli s vyšetřováním.

Obrovský šok musel utrpět náhodný kolemjdoucí na začátku října. Mezi obcemi Sobíňov a Ždírcem nad Doubravou na silnici II/345 našel ve dvě hodiny ráno šestnáctiletého chlapce bez známek života. Poskytl chlapci první pomoc, ta už ale nemohla nic změnit. Lékař u chlapce konstatoval smrt. 

Podle původních informací Blesku na úmrtí měla mít podíl údajná intoxikace drogami a nízké sobotní teploty. Dva týdny po nehodě však vyšlo najevo, že příčiny neštěstí byly pravděpodobně jiné. 

Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva. „V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo,“ uvádí Dana Čírtková, tisková mluvčí policie. Policisté hledají svědky tragického incidentu, aby mohli dopadnout řidiče vozu, který pravděpodobně chlapce srazil a ujel.

„Havlíčkobrodští kriminalisté na případu intenzivně pracují a kromě jiného důkladně prověřují všechny dostupné kamerové záznamy, jež by mohly pomoci při prověřování okolností, za kterých k úmrtí mladíka došlo. Opakovaně se proto obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout svědectví,“ sděluje Čírtková. 

Kriminalisté si na záběrech z kamer všimli Renaultu Scénic projíždějícího po kruhovém objezdu ve Ždírci nad Doubravou. Toto auto po výjezdu z kruhového objezdu jelo dál na Sobíňov. Poznávacím znamením může být panoramatické okno na střeše a světlá barva.

„Po vyhodnocení dalších kamerových záběrů bylo ve Ždírci nad Doubravou zachyceno osobní vozidlo, které přijíždělo ve směru od obce Sobíňov v čase 02:09 a projíždělo po účelové komunikaci podél prostoru čerpací stanici „Benzina“, následně odbočilo vpravo na silnici I/34 a pokračovalo v jízdě směrem na obec Nové Ransko,“ dodává mluvčí. Ze záběrů ale není jasné, o jaké vozidlo se přesně jedná. 

Pro kriminalisty je důležitý řidič Renaultu. Jeho svědectví by v případě mohlo hrát zásadní roli! Uvítali by také, kdyby se jim přihlásil svědek zatím nezjištěného vozidla. Jakékoliv svědectví je pro ně důležité. 

Kriminalisté žádají, aby se svědci se svým svědectvím přihlásili na lince 158. Obrátit se mohou případně i na samotné kriminalisty z Havlíčkova Brodu, a to na telefonních číslech 974 271 326 nebo 974 871 320. 

kralovna-vsech-mori ( 31. října 2019 14:37 )

Policajti se zbláznili, ne? U nás se svědectví trestá basou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání