Pondělí 14. června 2021
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Jasno 23°C

Zoufalý otec děvčátek (†4 a †6), která zemřela u Liberce: Zveřejnil varovný dopis o matce

Autor: yks - 
27. října 2019
12:12

V pátek došlo na silnici u obce Mníšek v Libereckém kraji k otřesné tragédii. Při děsivé dopravní nehodě osobního automobilu a popelářského vozu vyhasly životy ženy a dvou malých děvčátek (†4 a †6). O víkendu promluvila zoufalá rodina obou dětí. Nejprve uveřejnila video plné žalu Mája H. jako sestra obou nešťastných holčiček a v neděli přidal svůj příspěvek i zdrcený táta Martin.

Byla to hrůza. Otřesení řidiči se stali svědky nejhorší dopravní nehody, k jaké letos na Liberecku došlo. Po tvrdém nárazu do popelářského vozu na místě vyhasl život ženy a dítěte. I když se všichni od první chvíle snažili zachránit alespoň život druhé holčičky, zranění byla příliš vážná a dítě zemřelo během transportu ve vrtulníku.

Den po této otřesné události promluvila se slzami v očích na facebooku mladá žena, Mája H. V obsáhlém vyjádření se svěřila s tím, že při neštěstí přišla o mámu a o dvě sestřičky. Její další slova všechny naprosto šokovala. Podle ní její matka po prohraném sporu o opatrovnictví spáchala tzv. rozšířenou sebevraždu. Zabila se prý, jak už dříve vyhrožovala, a obě děti vzala s sebou.

„S nesmírně těžkým srdcem musím říct, že oběťmi včerejší tragické dopravní nehody mezi Frýdlantem a Libercem byla moje máma a její dvě nejmladší děti, mé sestry, kterým bylo jen 4 a 6 let. Nevím, jak moc mohu být otevřená, jelikož probíhá vyšetřování, ovšem jsem přesvědčena (a nejen já), že nehoda byla vinou mámy, a to účelná,“ napsala Mája H.

Mladá žena ve svém emotivním příspěvku také obvinila úřady z nečinnosti a spoluviny na tragédii, ke které došlo. Hovořila o tom, že navzdory řadě varování a opakovaným výhrůžkám matky žádný z oslovených úřadů nepodnikl vůbec nic, aby tragédii zabránil. 

„Velice důrazně chci upozornit na neschopnost české státní správy, úřady, jako jsou OSPOD Liberec a OSPOD Frýdlant (sociálka) a SVP Frýdlant, což je středisko výchovné péče, kam jsme docházeli na společné konzultace,“ prohlásila rozhořčeně Mája.

„Veškeré státní orgány včetně kriminální policie byly několikrát upozorněny mnou, sestrou a otčímem, i jinými členy rodiny, že máma není zcela psychicky v pořádku a je schopna dětem vážně ublížit. Bylo to několikrát zapsáno do různých záznamů a nikdo na to nebral zřetel, nikdo nechtěl slyšet zvukové nahrávky dokazující, že je máma psychicky labilní,“ uvádí hlasem plným beznaděje a zoufalství.

Jako podporu tomuto tvrzení v neděli publikoval pod jejím příspěvkem Martin K., jak napsala Mája, tatínek obou holčiček, dopis, který měl být odeslán již v srpnu na zmíněné úřady. Varuje se v něm před možným násilným jednáním matky a vyzývá úřady k zajištění bezpečí obou děvčat. Jenže, jak je zřejmé, k žádnému zásahu úřadů, který by této strašlivé tragédii zabránil, nedošlo. 

Text, který zveřejnil Martin K. Text, který zveřejnil Martin K. | Facebook/Martin K.

Přepis dopisu (bez redakčních zásahů): 

Dobrý den Všem.

Píši raději Všem, neboť v současné situaci nevím koho oslovit. Nyní, když vyšla najevo pravda ohledně jednání a chování matky a nastanou jisté změny, opět Vás jsem nucen informovat o zkratovém jednání matky.
Již několikrát jsem dokládal a nabízel podklady (fotky, nahrávky, svědectví), které by Vám přiblížily stavy do kterých se dostává. Výhružky smrtí vlastní a dětí nebyly ojedinělé.
Včera 19. 8. 2019 jsem obdržel nové rozhodnutí a vyzívám Vás, jako krizové opatrovníky k zajištění bezbečí obou děvčat,.
Mám důvodné obavy, aby matka neublížila dětem, ve snaze ublížit mně, tak jak to dělala v domácnosti když jsme spolu žili.
Doufám, že alespoň nyní v této věci zjednáte nápravu chyb, kterých jste se dosud dopouštěly.
Nechci zbytečně šířit paniku, jen bych byl klidnější, kdyby to mohl mít někdo pod kontrolou.
Neberte tento e–mail jako výtku, berte ho prosím jako věcný.

Blesk kontaktoval Máju H. i Martina K., aby se mohli k celé záležitosti dále vyjádřit. O dalším vývoji vás budeme informovat. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo
v Centru krizové intervence 284 016 666.
Služby jsou poskytovány nonstop.

hejpockej ( 27. října 2019 21:35 )

zadame zahajeni trestneho stihani zodpovednych pracovniku OSPOD,atd protoze nedbalosti, nezajmem a ignoraci zavinili smrt deti. De fakto schvalovali jednani matky.

juuuhele ( 27. října 2019 20:04 )

actimel, vy.ser se na to. Nemáš co k článku, tak zalez a neotravuj, pořád to tvoje moralizování a přitom jsi jedna z největších p.ič na chatu. Stačí, když se objeví článek o Vondrajdě a už jedeš jako fretka.

juuuhele ( 27. října 2019 19:57 )

Všechny ty feministický husy vyházet. Nejlepší bude, když ta norská sociálka přebere kontrolu nad sockami v Česku a hned přestanou ty píše matky chlastat a rodit děcka jen kvůli svýmu zabezpečení.

mopsamanda ( 27. října 2019 19:31 )

OSPOD je naprosto neschopná instituce. Banda zašitých flákačů, které tento stát platí. A podle toho to tady taky vypadá.

tomik007 ( 27. října 2019 19:30 )

Na tech uradech by mely zacit padat hlavy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání