Řidiči kamionu hrozí za usmrcení z nedbalosti až šestileté vězení. U soudu ale vypověděl, že vinu necítí. „Než jsem začal odbočovat, nikdo za mnou nejel. Najednou tam byl motorkář, ozvala se rána a pak začalo hořet,“ popsal podle serveru Novinky.cz v jednací síni, jak se nehoda stala.

S kamionem zajížděl na parkoviště v areálu spediční firmy. Před odbočkou sundal nohu z plynu, a pak ho předjel jeden motorkář. „Protože jsem předpokládal, že za ním může jet další, pozorně jsem sledoval dění za mnou ve zpětném zrcátku,“ uvedl obžalovaný kamioňák s tím, že nikoho dalšího neviděl.

Nikoho prý neviděl

Když pak začal odbočovat, slyšel zvuk motorky a pak přišel náraz. „Zastavil jsem, odpoutal se a vyběhl z kabiny. Za ní u nádrže ležela motorka. Snažil jsem se nejprve najít jejího řidiče,“ vzpomínal. Jenže pak stroj vzplál a oheň se rychle šířil. „Snažil jsem se dostat  pro hasičák v přední části návěsu, ale dvířka od schránky byla nárazem zdeformovaná a nešla otevřít. Oheň se poté rozšířil na celý kamion,“ dodal kamioňák.

Nehodu si vysvětluje tak, že motorkář mu prý musel jet těsně za návěsem. „Tam jsem ho ve zpětném zrcátku nemohl vidět. Pak musel prudce vyrazit zpoza vozidla. To už byl mžik,“ vypověděl obžalovaný. Příbuzní zemřelého motorkáře po něm požadují milionové odškodnění. Soud pokračuje výslechy dalších svědků.

VIDEO: Požár kamionu na Jižní spojce.