FBI v Praze zatkla indického prodejce zakázaných afrodiziak: Léčkou ho vylákali z úkrytu

FBI v Praze zatkla prodejce ilegálních léčiv z Indie: Použili léčku, aby ho vylákali do Česka (ilustrační foto)
Aktualizováno -
24. 6. 2019
15:13
Autor: dce, Martin Valeš - 
24. 6. 2019
11:16

Pořádný úlovek se podařil českým policistům ve spolupráci s FBI. V Praze zadrželi indického lékárníka, který měl do Spojených států posílat nelegální léky - byla mezi nimi například afrodiziaka či analgetika. Muž zatím stále čeká na vydání do Spojených států a obvinění razantně popírá.

Silná sedativa, léky tišící bolest, afrodiziaka a opioidy. Takové léky posílal zadržený Jeetendra B. původem z Nagpuru ve střední Indii do Spojených států. Farmaceuta i spolu s jeho kamarádem zadržela v Praze česká policie ve spolupráci s FBI. K dopadení obchodníka s ilegálními léčivy použili kriminalisté léčku.

„Mohu potvrdit, že pražská policie na základě mezinárodního zatykače v úzké součinnosti s Generálním ředitelstvím cel zadržela na začátku června 37letého cizince, kdy dotyčný byl dle zákona o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních umístěn do tzv. extradiční vazby,“ sdělila Blesku policejní mluvčí Andrea Zoulová. Víc ovšem říci nesměla. Indická ambasáda do uzávěrky na dotazy Blesku nereagovala.

Není tak jasné, proč byl Ind zatčen zrovna v Praze či zda trestnou činnost páchal i zde. Podle Times of India ho sem vylákal falešný kupec – »volavka«. Nyní čeká ve vazbě na rozhodnutí pražského soudu, zda bude vydán do USA. Příští slyšení bude 12. července.

Jak píše indický list, podle zatykače zadrželi američtí celníci 163 Jeetendrových zásilek, obvykle šlo o Tapentadol, Modafilin, Tramadol a Carisopodrol. Vesměs jde o léky na předpis, navíc mnohdy označené jako levnější léky nebo menší dávky, aby nebudily podezření.

Smyšlený zájemce o kontrolované léky, kterému měl Jeetendra už nějaké v minulosti prodat, ho kontaktoval se zájmem o další zboží. Pod záminkou velké objednávky policisté lékárníka vylákali do Prahy, kde byl muž začátkem června zadržen. Odtud by měl putovat do Spojených států, zatím ale čeká na vydání.

Ale toho se asi v dohledné době nedočká, jeho advokát totiž lobbuje za propuštění svého klienta. Jeetendra měl podle FBI obchodovat s léčivy, což by nebylo nic zvláštního, kdyby do Spojených států neposílal léky, které jsou zde přísně sledované a vydávají se pouze na předpis. Podle obvinění měl Ind léky zasílat bez povolení, což jeho advokát odmítá s tím, že mají potřebné dokumenty od celníků.

Prodej ilegálních léčiv není ničím neobvyklým - léky se často objednávají přes internet ze zemí, kde nejsou kontrolovány. K zájemci pak přijdou v balíčku bez obalů a příbalových letáčků, aby se zamezilo zadržení nelegálních léků na celnici.

Spolu s farmaceutem byl zadržen i jeho kamarád, který byl ovšem údajně brzy poté propuštěn. Soudní jednání o vydání do USA je naplánováno na 12. července.

zlymikes ( 24. června 2019 12:15 )

Tom už tady máme FBI? Už se těším,až poběží ulicí, budou řvát FBI" a nejen zločinci budou padat na zadek a třesoucíma rukama budou chrabrým agentům odevzdávat zbraně, drogy, peněženky i strachem podělané trenky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud