Po smrti ženy kriminalisté zabavili sedmnáct pytlů majetku. A právě ty se teď pomalu rozbalují. Co v nich našli? Spíš než luxus „hromadu oblečení, bižuterie a doplňků“, jak uvedl Radiožurnál.
I přesto se každá věc pečlivě analyzuje. Vyšetřovatelé se snaží rozdělit majetek na to, co bylo pořízeno z legálních příjmů a co z kradených peněz. A že to nebude jednoduché – přehledy účtů, smlouvy, platby, kartičky věrnostních programů, parfémy, kabelky… všechno pod drobnohledem.
Klenoty?
Snad každý doufal, že v pytlích budou kabelky Louis Vuitton, zlaté šperky a luxusní móda z Paříže. Jenže realita je mnohem skromnější – většina věcí jsou běžné kusy oblečení a levná bižuterie, jejíž hodnota je – podle znalců – zanedbatelná. Žádné miliony se tu neskrývají. Mnozí zůstávají v šoku – kam ty peníze vlastně zmizely?
Policie jde po stopě
Vyšetřování běží už více než rok, a přesto není u konce. Důvod? Neuvěřitelný chaos ve financích. Policie musí projít stovky dokumentů, transakcí, výpisů z bank, archivních dat, ale i smluv o nákupech a objednávkách. Přesně zjistit, co bylo zaplaceno z rozpočtu Sokola a co z osobních peněz podezřelé ženy. Ačkoli žena zemřela, případ stále žije – a v hlavní roli teď figurují i lidé, kteří nad ní stáli.
Sokolové chtějí odškodné
ČOS oznámila, že škodu bude chtít zpět – a nejen po mrtvé asistentce. Cílem jejich právníků je nyní i bývalá starostka Hana Moučková a tehdejší jednatel Josef Těšitel. Podle ČOS měli zajistit kontrolu a dohled – a ten prý zcela selhal. Kdo nechal penězovod běžet tak dlouho, bez povšimnutí? Spor se možná přenese i na soudní půdu – a Sokol hodlá bojovat o každý haléř. O to víc, když z pozůstalosti podezřelé zatím podle všeho nic moc nezbude.
Dědictví?
Dědické řízení je momentálně pozastaveno – vše čeká na výsledek policejního šetření. Pokud se potvrdí, že majetek pochází z krádeže, bude podléhat propadnutí ve prospěch státu či poškozené organizace. Do té doby? Jen napětí, ticho a pytle plné otázek…