Místo ryb vyplavilo moře stovky kil kokainu: Drogoví dealeři přišli o miliardy

Podobný incident řešili v březnu 2019 i v Miami, kde našli stovky kil kokainu ve vodě
Autor: ČTK - 
10. dubna 2019
20:15

Bulharské úřady ve středu oznámily, že z moře bylo vyloveno 170 kilogramů kokainu ukrytého do záchranných vest. Zřejmě se jedná o část velkého kontrabandu pašovaného přes Černé moře, protože v sousedním Rumunsku bylo podobným způsobem v poslední době objeveno kolem 330 kilogramů této drogy, informovala média v obou zemích.

"Doposud jsme zajistili kolem 170 kilogramů velmi čistého kokainu," oznámil dnes bulharský ministr vnitra Mladen Marinov. Uschování drogy do záchranných vest naznačuje, že se jedná o určité schéma jejího předávání na širém moři mezi dvěma posádkami bez přímého kontaktu, dodal ministr.

"Bulharský" kokain byl objeven v moři u přístavu Šabla asi deset kilometrů jižně od rumunských pobřežních vod.

V uplynulých týdnech Rumuni objevili v moři a na pobřeží přibližně 330 kilogramů kokainu. Kromě toho se ale 20. března našla v jednom rameni ústí Dunaje ztroskotaná loď s více než tunou této drogy, která byla rozdělená do 36 plastických balíků. Podle policie šlo o nejvyšší úlovek drogového kontrabandu v Rumunsku za poslední tři roky. Expertní rozbor ukázal, že se jedná o jihoamerický kokain devadesátiprocentní čistoty v hodnotě kolem 300 milionů eur (7,7 miliardy korun).

Rumunské a bulharské úřady naznačily, že budou spolupracovat při dalším prohledávání pobřeží a pobřežních vod. Agentura AFP poznamenala, že přes obě tyto balkánské země vede tranzitní cesta pro ilegální přepravu kokainu z Latinské Ameriky do západní Evropy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

offline ( 11. dubna 2019 01:48 )

Před dovolenou se peníze navíc hodí, a pálit před kamerami se bude hladká mouka. Rumunsko, Bulharsko to je jedno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud