Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Lucii chytili v Brazílii se suvenýry plnými kokainu: Zatkli ji i s miminkem

Aktualizováno -
8. října 2019
15:58
Autor: dce - 
8. října 2019
12:52

Neuvěřitelné zprávy přišly z brazilského São Paula - policie zde zadržela Češku Lucii T. (33) kvůli podezření z pašování drog. Češka pak putovala do vězení. Zatkli ji dokonce i s její teprve dvouletou dcerou, kterou vzala s sebou na podivnou "dovolenou"!

 

Lucii zadržela brazilská policie už 11. září - tou dobou byla v zemi asi šest týdnů. Podle serveru sbt.com.br ji státní policie měla v hledáčku delší dobu, podezřívali ji, že je součástí mezinárodního gangu pašeráků drog.

Při zátahu přímo v hotelu, kde žena bydlela, našli podezřelé suvenýry - šachovnici a repliku obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. A právě v těch Češka údajně skrývala drogy - konkrétně kokain, který měla převézt z Brazílie do Thajska. Podle médií ale Lucie policii tvrdila, že drogy do Asie pašovat nechtěla.

Češka, která pochází z Bruntálska, podle fotografií, které sdílela na sociálních sítích, odjela na exotickou dovolenou se svou teprve dvouletou dcerou. Co se s dítětem stalo, zatím není jasné. Doma na Lucii přitom čekají další dvě děti - chlapec a dívka.

"Můžeme potvrdit zadržení české občanky v Brazílii. Naše ambasáda je s tamními úřady v kontaktu. Vzhledem k dalším okolnostem případu ale nebudeme poskytovat více informací," řekla Blesk.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Zuzana Štíchová.

Na dotaz, jak se obecně postupuje v případě, že zadržený má u sebe v zahraničí i dítě vysvětlila: "V takových případech obecně platí, že ve spolupráci s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí a dalšími příslušnými orgány je prováděna repatriace dítěte do ČR."

Celá věc připomíná případ Češky Terezy Hlůškové (23), kterou loni v lednu zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru. Našli v jejím kufru ukrytých více jak osm kilogramů heroinu. Letos na jaře byla mladá žena odsouzena na osm let a osm měsíců v místním vězení. Tereza stále tvrdí, že je nevinná a v současné době čeká na odvolací soud.

 

Miroo23 ( 10. října 2019 09:41 )

No dobře ji tak ***, ještě do toho tahá malé děcko, doufam že tam shnije na 50let...

lucio1 ( 9. října 2019 04:50 )

Asi viděla majora Zemana a myslela že dítě odvede pozornost...Tak copak se dovíme, vyměněná zavazadla, hračky, cukr..To vše už tady bylo chce to nový nápad..

dusor ( 9. října 2019 04:21 )

Po Tereze ďaľšia štetka čo narazila ?

skp705 ( 9. října 2019 03:47 )

ma 3 deti a na dovolenou veme 1? Ty druhe deti zlobily nebo se paseracka obavala, ze by to se vsema nezvladla? To nejmladsi asi jeste neumi maminku vykecat...

borjar ( 9. října 2019 01:34 )

Z Bruntálu ? kde to je v Albanku ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud