Lucii chytili v Brazílii se suvenýry plnými kokainu: Zatkli ji i s miminkem

Aktualizováno -
8. 10. 2019
15:58
Autor: dce - 
8. 10. 2019
12:52

Neuvěřitelné zprávy přišly z brazilského São Paula - policie zde zadržela Češku Lucii T. (33) kvůli podezření z pašování drog. To se potvrdilo a Češka putovala do vězení. Zatkli ji dokonce i s její teprve dvouletou dcerou, kterou vzala s sebou na podivnou "dovolenou"!

 

Lucii zadržela brazilská policie už 11. září - tou dobou byla v zemi asi šest týdnů. Podle serveru sbt.com.br ji státní policie měla v hledáčku delší dobu, podezřívali ji, že je součástí mezinárodního gangu pašeráků drog.

Při zátahu přímo v hotelu, kde žena bydlela, našli podezřelé suvenýry - šachovnici a repliku obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. A právě v těch Češka údajně skrývala drogy - konkrétně kokain, který měla převézt z Brazílie do Thajska. Podle médií ale Lucie policii tvrdila, že drogy do Asie pašovat nechtěla.

Češka, která pochází z Bruntálska, podle fotografií, které sdílela na sociálních sítích, odjela na exotickou dovolenou se svou teprve dvouletou dcerou. Co se s dítětem stalo, zatím není jasné. Doma na Lucii přitom čekají další dvě děti - chlapec a dívka.

"Můžeme potvrdit zadržení české občanky v Brazílii. Naše ambasáda je s tamními úřady v kontaktu. Vzhledem k dalším okolnostem případu ale nebudeme poskytovat více informací," řekla Blesk.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Zuzana Štíchová.

Na dotaz, jak se obecně postupuje v případě, že zadržený má u sebe v zahraničí i dítě vysvětlila: "V takových případech obecně platí, že ve spolupráci s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí a dalšími příslušnými orgány je prováděna repatriace dítěte do ČR."

Celá věc připomíná případ Češky Terezy Hlůškové (23), kterou loni v lednu zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru. Našli v jejím kufru ukrytých více jak osm kilogramů heroinu. Letos na jaře byla mladá žena odsouzena na osm let a osm měsíců v místním vězení. Tereza stále tvrdí, že je nevinná a v současné době čeká na odvolací soud.

 

Miroo23 ( 10. října 2019 09:41 )

No dobře ji tak ***, ještě do toho tahá malé děcko, doufam že tam shnije na 50let...

California ( 9. října 2019 05:51 )

Na CR drogove mafie kaslou, pouze vyuzivaji dylin z CR. Vedi ze pro penize udelaji vse a mimochodem za malo.

lucio1 ( 9. října 2019 04:50 )

Asi viděla majora Zemana a myslela že dítě odvede pozornost...Tak copak se dovíme, vyměněná zavazadla, hračky, cukr..To vše už tady bylo chce to nový nápad..

dusor ( 9. října 2019 04:21 )

Po Tereze ďaľšia štetka čo narazila ?

skp705 ( 9. října 2019 03:47 )

ma 3 deti a na dovolenou veme 1? Ty druhe deti zlobily nebo se paseracka obavala, ze by to se vsema nezvladla? To nejmladsi asi jeste neumi maminku vykecat...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud